28 kwi, 2021
admin2023

30 bezpiecznych fontów dla Twojej strony internetowej w 2021 roku

Nie potrzebujesz tysięcy czcionek, aby stworzyć świetnie wyglądającą stronę internetową. Musisz jednak upewnić się, że używane czcionki są widoczne dla każdego, kto odwiedza Twoją witrynę. I tu właśnie pojawiają się bezpieczne czcionki internetowe. Szczególnie mają one znaczenie w przypadku stron w języku polskim. Samo wiecie, ach te polskie znaki.

Czcionki na Twoją stronę internetową

Spis treści

A gdybyś mógł znaleźć bezpieczne czcionki internetowe, które są a) w 100% darmowe i b) nie muszą być hostowane nigdzie indziej, aby Twoi goście mogli je zobaczyć, byłbyś zadowolony?

Właśnie po to został napisany ten post: omówimy 31 najlepiej wyglądających bezpiecznych czcionek internetowych i pokażemy dokładnie, jak zaimplementować je w witrynie w najpopularniejszym CMS'ie WordPress.

Jakie czcionki są bezpieczne w Internecie?

Łącznie z różnymi odmianami, w Internecie dostępnych jest ponad 650 000 różnych czcionek. Czcionki obsługiwane przez większość przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych są uważane za bezpieczne w Internecie. System operacyjny automatycznie dołącza pliki czcionek, więc odwiedzający nie muszą pobierać ich z Twoich serwerów.

Przykładem jest wszechobecna czcionka Arial, która zrodziła tysiące „spin-offów”.

Czy w 2021 roku potrzebne będą bezpieczne czcionki internetowe?

Udział w rynku przeglądarek w latach 2019-2020

Udział w rynku przeglądarek w latach 2019-2020 (źródło: StatCounter)

Jasne, zdecydowana większość użytkowników korzysta teraz z Google Chrome , zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach stacjonarnych. Ale to nie znaczy, że bezpieczne czcionki internetowe należą do przeszłości.

W rzeczywistości obsługiwane czcionki różnią się w zależności od systemów operacyjnych, w tym bieżącej wersji posiadanej przez użytkownika. Jeśli więc zaprojektujesz stronę internetową z czcionką obsługiwaną tylko przez najnowszą wersję systemu Windows 10, większość użytkowników, którzy nie mają go zainstalowanego, zobaczy coś innego.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się używać i hostować niestandardową czcionkę lokalną lub czcionkę hostowaną przez firmę zewnętrzną, może to spowolnić Twoją witrynę. Dlatego przejście na bezpieczne czcionki internetowe może przyspieszyć działanie Twojej witryny . I to jest świetna rzecz. Ponieważ prawie 70% konsumentów twierdzi, że szybkość strony wpływa na ich decyzje zakupowe.

Czy czcionki Google są bezpieczne w Internecie?

Czcionki Google nie są z natury obsługiwane przez system operacyjny, więc z definicji nie są czcionkami bezpiecznymi dla sieci. Ponieważ hostuje je strona trzecia - Google, sama czcionka Google nazywana jest czcionką internetową. Wiemy, mylące, ale różnica polega na tym, że Twoja przeglądarka musi załadować plik, zanim będzie mogła wyświetlać czcionki Google.

Bezpieczne czcionki internetowe mają już gotowe pliki czcionek na większości urządzeń. Ale nie martw się brakiem słowa „safe”. Czcionki Google  całkowicie bezpieczne w użyciu w celu ulepszenia projektu witryny. Jednak dodatkowe żądania HTTP wysyłane do serwera zewnętrznego mogą spowolnić szybkość ładowania strony.

31+ najlepszych bezpiecznych czcionek internetowych

Zebraliśmy listę ponad trzydziestu różnych świetnie wyglądających bezpiecznych czcionek internetowych, których możesz użyć do zaprojektowania swojej witryny.

Przejdźmy od razu do tej listy..

1. Arial

czcionka arial - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Arial

Arial to klasyczna czcionka bezszeryfowa, odpowiednia zarówno dla akapitów, jak i nagłówków . Od dawna jest podstawą projektowania stron internetowych . Chociaż w ostatnich latach jest często używana jako rezerwowa w zbiorze czcionek, a nie jako główna rodzina czcionek.

Rodzina czcionek: Arial, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif.

2. Baskerville

Baskerville Font - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Baskerville

Baskerville to stosunkowo gruba czcionka szeryfowa, pierwotnie opracowana jako krój pisma przez Johna Baskerville'a w 1750 r. Projekt jest dobrze wyważony, wykorzystując połączenie grubych i cienkich pociągnięć, aby zmiękczyć twarde krawędzie typowego kroju szeryfowego. Jest dobrze obsługiwany przez nowsze wersje Apple i Microsoft OS.

Rodzina czcionek: Baskerville, Baskerville Old Face, Garamond, Times New Roman, serif.

3. Bodoni MT / Bodoni 72

Czcionka Bodoni

Przykład czcionki Bodoni MT

Bodoni MT to czcionka szeryfowa, podobnie jak Times New Roman, bardziej odpowiednia dla tekstu akapitowego niż nagłówków w większości witryn internetowych . Bodoni MT jest dostępny domyślnie z Microsoft 10 i niektórymi starszymi wersjami. Bodoni 72 jest dołączony do systemu macOS Sierra i nowszych wersji.

Rodzina czcionek: Bodoni MT, Bodoni 72, Didot, Didot LT STD, Hoefler Text, Garamond, Times New Roman, serif.

4. Calibri

czcionka Calibri - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Calibri

Calibri to standardowa czcionka bezszeryfowa Microsoftu, która pojawiła się od czasu jej wydania wraz z pakietem Microsoft Office 2007. Ma miękki, nowoczesny wygląd, z zaokrąglonymi krawędziami, aby uwydatnić typowy bezszeryfowy charakter, dzięki czemu jest bardziej przyjazna.

Rodzina czcionek: Calibri, Candara, Segoe, Segoe UI, Optima, Arial, sans-serif.

5. Calisto MT

calisto mt font - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Calisto MT

Calisto MT to czcionka szeryfowa z nieco bardziej miękkimi i mniej wyraźnymi szeryfami niż większość podobnych krojów. Jest to standardowa czcionka Microsoft, dołączona do większości nowszych wersji systemu Windows. Odpowiednikiem dla systemu macOS lub iOS jest czcionka Bookman Old Style.

Rodzina czcionek: Calisto MT, Bookman Old Style, Bookman, Goudy Old Style, Garamond, Hoefler Text, Bitstream Charter, Georgia, serif.

6. Cambria

Czcionka Cambria - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Cambria

Cambria to jeszcze bardziej miękka czcionka szeryfowa, w wielu przypadkach z ledwo zauważalnymi szeryfami, nawet w przypadku wielkich liter. Dzięki temu jest bardziej nowoczesny,  a także zachowuje wysoki poziom czytelności na ekranach .

Rodzina czcionek: Cambria, Georgia, serif.

7. Candara

czcionka candara

Przykład czcionki Candara

Candara to czcionka bezszeryfowa. Jest częścią kolekcji czcionek ClearType firmy Microsoft . Odpowiednikiem dla macOS i iOS jest Optima Regular. Nierówne grubości obrysu sprawiają, że wydaje się być nieco mniej nowoczesny i korporacyjny niż inne czcionki bezszeryfowe.

Rodzina czcionek: Candara, Calibri, Segoe, Segoe UI, Optima, Arial, sans-serif.

8. Century Gothic

gotycka czcionka wieku - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Century Gothic

Century Gothic to geometryczna czcionka bezszeryfowa o bardzo czystym i wyważonym wyglądzie. To świetna czcionka do internetu, zwłaszcza w nagłówkach i podtytułach . Został pierwotnie zaprojektowany, aby konkurować z czcionką Futura. Jest dołączony do większości systemów operacyjnych Microsoft i Apple.

Rodzina czcionek: Century Gothic, CenturyGothic, AppleGothic, sans-serif.

9. Consolas

consolas

Przykład czcionki Consolas

Consolas to czcionka bezszeryfowa o wyjątkowym podejściu do projektowania . Wszystkie znaki mają tę samą szerokość, dlatego używa szeryfów tylko dla litery „I” i małej litery „l”. Jest częścią kolekcji ClearType.

Rodzina czcionek: Consolas, monaco, monospace.

10. Copperplate Gothic

gotycki miedzioryt

Przykład gotyckiej czcionki Copperplate

Copperplate Gothic to czcionka inspirowana gotykiem, z niewielkimi glifowymi szeryfami na niektórych literach. Ponieważ jest inspirowany gotyckimi runami, nie ma dostępnej małej czcionki.

Rodzina czcionek: Copperplate, Copperplate Gothic Light, fantasy.

11. Courier New

nowa czcionka firmy Courier - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Courier New

Courier New to czcionka szeryfowa o stałej szerokości, zawierająca znacznie cieńszy zwykły tekst niż większość innych czcionek szeryfowych i bezszeryfowych. Ma prawie doskonały zasięg zarówno przez Microsoft, jak i Apple, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Rodzina czcionek: Courier New, Courier, Lucida Sans Typewriter, Lucida Typewriter, monospace.

12. Dejavu Sans

dejavu sans font

Przykład czcionki Dejavu Sans

Dejavu Sans to czcionka bezszeryfowa z czystymi, prostymi liniami, prawie powrót do klasycznych czcionek bezszeryfowych, takich jak Arial i Verdana.

Rodzina czcionek: Dejavu Sans, Arial, Verdana, sans-serif.

13. Didot

czcionka didot

Przykład czcionki Didot

Didot to czcionka inspirowana oryginalnymi krojami Didot, używanymi przez XIX-wieczną francuską drukarnię, rodzinę Didot. To podstawa Apple, obsługiwana przez większość ich systemów operacyjnych i urządzeń.

Rodzina czcionek: Didot, Didot LT STD, Hoefler Text, Garamond, Calisto MT, Times New Roman, serif.

14. Franklin Gothic

Franklin gotycka czcionka

Przykład czcionki Franklin Gothic

Franklin Gothic to czcionka bezszeryfowa z niezwykle grubymi literami, prawie jak pogrubiona wersja innej czcionki. Oryginalny krój został opracowany na początku XX wieku przez American Type Founders. To dobry wybór czcionki dla nagłówków, ale może nie być świetnym wyborem w przypadku tekstu podstawowego .

Rodzina czcionek: Franklin Gothic, Arial Bold.

15. Garamond

czcionka garamond - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Garamond

Garamond to czcionka szeryfowa inspirowana krojami pisma wykonanymi przez XVI-wiecznego paryskiego grawera Claude'a Garamonda. Ma bardziej miękkie, zaokrąglone krawędzie niż niektóre bardziej standardowe czcionki szeryfowe, takie jak Times New Roman. Nowoczesne wersje systemów Microsoft i Apple OS zawierają własne wersje czcionki Garamond.

Rodzina czcionek: Garamond, Baskerville, Baskerville Old Face, Hoefler Text, Times New Roman, serif.

16. Georgia

czcionka gruzińska

Przykład czcionki Georgia

Bliski krewny Garamond, Georgia, to kolejna czcionka szeryfowa z przeważnie zaokrąglonymi krawędziami i dość ciepła. Został opracowany dla firmy Microsoft w 1996 roku i nadal jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych czcionek MS. Jest obsługiwany przez praktycznie wszystkie wersje systemu Windows i macOS.

Rodzina czcionek: Georgia, Times, Times New Roman, serif.

17. Gill Sans

gill sans - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Gill Sans

Gill Sans to czcionka bezszeryfowa z ostrymi, czystymi liniami, które nadają jej nowoczesny wygląd. Nie jest to idealne rozwiązanie dla tekstu akapitowego po wyjęciu z pudełka ze względu na brak kontrastu między literami i małe odstępy. Ale jak widać w przykładowym tekście, tworzy on świetnie wyglądający nagłówek. Obsługuje go większość urządzeń z systemem iOS, macOS i Windows.

Rodzina czcionek: Gill Sans, Gill Sans MT, Calibri, sans-serif.

18. Goudy Old Style

mętna czcionka w starym stylu

Przykład czcionki Goudy Old Style

Goudy Old Style to miękka czcionka szeryfowa w starym stylu, z mocnymi szeryfami i staromodnym wyglądem i stylem. Okresy mają kształt rombu, a nie regularne, idealne, okrągłe okręgi większości czcionek szeryfowych. Jest dołączony do większości nowszych wersji systemu Windows.

Rodzina czcionek: Goudy Old Style, Garamond, Big Caslon, Times New Roman, serif.

19. Helvetica

Czcionka Helvetica

Film dokumentalny o czcionce Helvetica (Źródło: Kanopy )

Helvetica jest prawdopodobnie najbardziej znaną czcionką wszechczasów i zdecydowanie jedną z niewielu czcionek, które mają swój własny, dedykowany dokument. To nowoczesna czcionka bezszeryfowa, inspirowana innymi nowoczesnymi czcionkami szwajcarskimi i niemieckimi z końca XIX i początku XX wieku.

Zamiast miękkiego, zaokrąglonego i ciepłego projektu, jest wyważony i skupiony na czystych liniach i kształtach. To sprawia, że ​​jest to jedna z niewielu czcionek odpowiednich zarówno dla treści, jak i nagłówków. Wszystkie urządzenia Apple zawierają czcionki Helvetica, podczas gdy Microsoft domyślnie wybiera Arial, jego odpowiednik MS.

Rodzina czcionek: Helvetica Neue, Helvetica, Arial, sans-serif.

20. Impact

czcionka wpływowa - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Impact

Impact to realistyczna czcionka bezszeryfowa, z bardzo grubym pogrubionym wyglądem jako domyślnym dla całego tekstu, wielkich i małych liter. Odważność sprawia, że ​​wyróżnia się na tle zwykłego tekstu i sprawia, że ​​idealnie nadaje się do nagłówków lub wezwań do działania (wezwań do działania) , ale nie jest idealny do kopiowania treści.

W  1998 roku był on częścią oryginalnych podstawowych czcionek dla pakietu internetowego . Do dziś jest szeroko dołączany i obsługiwany zarówno przez komputery Apple, jak i komputery z systemem Windows oraz telefony.

Rodzina czcionek: Impact, Charcoal, Helvetica Inserat, Bitstream Vera Sans Bold, Arial Black, sans serif.

21. Lucida Bright

lucida jasna czcionka

Przykład czcionki Lucida Bright

Lucida Bright to czcionka szeryfowa w linii czcionek Lucida firmy Microsoft, opracowana dla MS w 1991 roku. Jedną z rzeczy, która ją wyróżnia, jest użycie bardziej kwadratowych, mocniejszych szeryfów, na przykład z dużej litery „T” i „L” . Jest domyślnie dołączony do większości nowszych wersji systemu Windows, podczas gdy macOS zazwyczaj zawiera tylko czcionkę bezszeryfową Lucida Grande, co czyni Georgia logiczną czcionką zastępczą.

Rodzina czcionek: Lucida Bright, Georgia, serif.

22. Lucida Sans

lucida sans czcionka

Przykład czcionki Lucida Sans

Lucida Sans to czysta humanistyczna czcionka bezszeryfowa, zaprojektowana specjalnie jako uzupełnienie czcionek szeryfowych z linii Lucida. Różnice w grubości pociągnięcia są większe niż w przypadku czystszych czcionek bez czcionek, takich jak Helvetica lub Arial. To sprawia, że ​​wydaje się nieco mniej futurystyczny lub robotyczny, a bardziej zabawny. Po wyjęciu z pudełka to świetna czcionka do nagłówków i wezwań do działania.

Rodzina czcionek: Lucida Sans, Helvetica, Arial, sans-serif.

23. Microsoft Sans Serif

ms sans serif - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Microsoft Sans Serif

Microsoft Sans Serif to czcionka bezszeryfowa wprowadzona po raz pierwszy w systemie Windows 2000. Jest następcą czcionki MS Sans Serif, znanej również jako Helv (skrót od Helvetica). Jest inspirowany i oparty na Helvetica, wiodącym kroju bezszeryfowym w czasach współczesnych .

Jest to czysta czcionka o równej grubości kreski, która zapewnia czysty, profesjonalny wygląd . Idealny do nagłówków i firmowych stron internetowych . Został dołączony jako jedna z oryginalnych czcionek internetowych i nadal jest standardem dla wszystkich urządzeń firmy Microsoft.

Rodzina czcionek: MS Sans Serif, sans-serif.

24. Optima

optima - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Optima

Optima to humanistyczna czcionka bezszeryfowa o różnej grubości kreski i różnej symetrii. To sprawia, że ​​wygląda prawie ręcznie, co zwalcza typowy charakter czcionki bezszeryfowej, produkowanej masowo. Jest to jedna ze standardowych czcionek bezszeryfowych Apple i obsługiwana przez większość urządzeń z systemem iOS i macOS. Odpowiednikiem Microsoftu jest Segoe.

Rodzina czcionek: Optima, Segoe, Segoe UI, Candara, Calibri, Arial, sans-serif.

25. Palatino

czcionka palatino

Przykład czcionki Palatino

Palatino to kolejny szeryf w starym stylu, który poczułby się jak w domu w każdej gazecie lub magazynie online. Ale jest mniej jednolity niż coś takiego jak Georgia lub Times New Roman, z różnymi grubościami i kształtami kresek.

Podejście projektowe pomaga złagodzić ostre litery, takie jak k, l, x, y i z. Jest również nieco pogrubiony niż inne czcionki szeryfowe. Te dwa czynniki sprawiają, że jest nieco cieplej. Palatino jest dołączony do większości urządzeń z systemem Windows i Apple.

Rodzina czcionek: Palatino, Palatino Linotype, Palatino LT STD, Book Antiqua, Georgia, serif.

26. Perpetua

czcionka perpetua

Przykład czcionki Perpetua

Perpetua to czcionka szeryfowa o unikalnym designie, pierwotnie stworzona przez angielskiego rzeźbiarza Erica Gilla. Występuje ostry kontrast w grubości obrysu, na przykład spójrz na małą literę „e” lub cyfrę „3”. Daje to czcionce kreatywną, niemal zabawną jakość. Zwykle jest to czcionka systemu Windows, ale Baskerville, bliski krewny, jest standardem na większości urządzeń Apple.

Rodzina czcionek: Perpetua, Baskerville, Big Caslon, Palatino Linotype, Palatino, serif.

27. Rockwell

Rockwell Font - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Rockwella

Rockwell to kwadratowa lub płaska czcionka szeryfowa z bardzo pogrubionymi literami o prawie jednokierunkowości. Nadaje się do nagłówków lub wezwań do działania, ale dodana grubość czcionki nie jest odpowiednia dla tekstu podstawowego. Jest zawarty w większości nowszych wersji MS Windows.

Rodzina czcionek: Rockwell, Courier Bold, Courier, Georgia, Times, Times New Roman, serif.

28. Segoe UI

czcionka segoe ui

Przykład czcionki Segoe UI

Segoe UI to wiodąca czcionka bezszeryfowa z rodziny czcionek Segoe. Microsoft używa go nie tylko w wielu aplikacjach, ale także w różnych materiałach marketingowych dla swoich produktów.

To nowoczesna czcionka z symetrycznymi literami i niewielkimi różnicami w grubości kreski. Czcionka nie jest dołączana do komputerów Apple, ale jej odpowiednik Helvetica Neue ma podobny wygląd i styl.

Rodzina czcionek: Segoe UI, Frutiger, Dejavu Sans, Helvetica Neue, Arial, sans-serif.

29. Tahoma

czcionka tahoma

Przykład czcionki Tahoma

Tahoma to kolejna czcionka bezszeryfowa opracowana przez firmę Microsoft. Ma nieco pogrubione litery niż Segoe UI i używa kropek kwadratowych jako małych liter, kropek i innych znaków.

Jest to czysta, jednolita czcionka, która nie byłaby nie na miejscu w treści ani w nagłówkach. Jest dołączony do wszystkich urządzeń Microsoft i praktycznie wszystkich urządzeń Apple.

Rodzina czcionek: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif.

30. Trebuchet MS

Trebuchet ms czcionka

Przykład czcionki Trebuchet MS

Trebuchet MS to kolejna czcionka bezszeryfowa opracowana przez firmę Microsoft. Była to jedna z oryginalnych czcionek zawartych w podstawowych czcionkach pakietu internetowego firmy Microsoft. Nadal jest obsługiwany przez praktycznie wszystkie urządzenia Microsoft i Apple. Litery są cieńsze niż wiele innych czcionek bezszeryfowych, co czyni je opcją dla akapitów i tekstu podstawowego.

Rodzina czcionek: Trebuchet MS, Lucida Grande, Lucida Sans Unicode, Lucida Sans, sans-serif.

31. Verdana

czcionka Verdana - bezpieczne czcionki internetowe

Przykład czcionki Verdana

Verdana, czysta czcionka bezszeryfowa, to kolejna podstawowa czcionka Microsoftu, która istnieje od 1996 roku. Grubość kreski jest dość niska jak na czcionkę bezszeryfową, co prowadzi do cienkich, łatwych do odczytania liter. Możesz go bez problemu używać zarówno do tekstu akapitowego, jak i nagłówków. Jest obsługiwany przez praktycznie wszystkie urządzenia Apple i Windows.

Rodzina czcionek: Verdana, Geneva, sans-serif.

Bezpieczne czcionki kursywne w Internecie

Jeśli chcesz użyć bezpiecznej kursywnej czcionki internetowej, nie masz zbyt wielu opcji do wyboru. Konkretnie:

 • Skrypt Segoe
 • Rage
 • Script MT
 • Snell Roundhand
 • Lucida Handwriting

Nie ma żadnych czcionek kursywnych, które są powszechnie obsługiwane na urządzeniach Apple i Microsoft. Należy wziąć pod uwagę, że używanie kursywnej czcionki w tekście podstawowym może nie być dobrym pomysłem, ponieważ czytelność jest ogromną częścią użyteczności witryny .

Zawsze powinieneś używać bardzo czytelnego tekstu w swoich akapitach, w przeciwnym razie odwiedzający z wadami wzroku będą mieli trudności z przeczytaniem tekstu w Twojej witrynie. Może to prowadzić do wysokich współczynników odrzuceń  i ogólnego braku zaangażowania w Twoje treści .

Bezpieczne czcionki bezszeryfowe w Internecie

Sans oznacza „bez” w języku francuskim, więc bezszeryfowy zasadniczo oznacza „bez szeryfowy”. Szeryf to linia lub kreska dodana do dłuższej kreski w literze. Na przykład małe pionowe linie pod górną kreską w dużym „T”, często spotykane w nagłówkach gazet lub czasopism. Czcionki bezszeryfowe są najbardziej popularne i popularne w Internecie, więc masz do wyboru wiele opcji:

 • Arial
 • Calibri
 • Candara
 • Century Gothic
 • Consolas
 • Dejavu Sans
 • Franklin Gothic
 • Gill Sans
 • Helvetica
 • Lucida Sans
 • MS Sans Serif
 • Neue Helvetica
 • Optima
 • Segoe UI
 • Tahoma
 • Trebuchet MS
 • Verdana

Skąd pobrać bezpieczne czcionki internetowe?

Wspaniałą zaletą bezpiecznych czcionek internetowych jest to, że nie musisz się martwić o ich pobieranie. Są już obsługiwane przez system operacyjny każdego odwiedzającego, więc wystarczy je zakodować za pomocą CSS . Jeśli nie wiesz nic o HTML i CSS lub kodowaniu w Internecie, może to wydawać się nieco przytłaczające.

Ale zaufaj nam, to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W następnej sekcji przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces.

Jak dodać bezpieczne czcionki internetowe do swojej witryny WordPress

Jeśli masz witrynę WordPress z najnowszym motywem Twenty Twenty , możesz edytować czcionki HTML , dodając niestandardowy CSS w dostosowywaniu WordPress .

Uzyskaj do niego dostęp, klikając link Wygląd> Dostosuj w menu, a następnie rozwijając dodatkową kartę CSS.customizer dodatkowe css

WordPress Customizer - dodatkowy CSS

Następnie musisz użyć narzędzi deweloperskich Chrome (lub podobnego narzędzia dla innej przeglądarki), aby zidentyfikować selektory tekstu, który chcesz zmienić.

Na przykład możesz sprawdzić nagłówek swojego posta na blogu :rodzina czcionek sprawdź narzędzia programistyczne chrome

Chrome Dev Tools - sprawdź

Widzimy, że motyw używa standardowego selektora „tytuł wpisu” dla nagłówka. Możesz również wyszukać atrybut „rodzina czcionek”, aby zobaczyć, jak motyw stylizuje tekst i na jakim poziomie.

Ponieważ Twenty Twenty nie używa określonej czcionki w nagłówkach, możesz łatwo zmodyfikować czcionkę nagłówka, kierując na selektor „rodzina czcionek”.

Na przykład, jeśli chcemy zmienić nagłówek na czcionkę Impact, możemy użyć następującego kodu:

h1.entry-title { font-family: Impact, Charcoal, "Helvetica Inserat", "Bitstream Vera Sans Bold", "Arial Black", sans-serif; }

Po prostu dodaj go do dodatkowego arkusza CSS i kliknij „Opublikuj”, aby wprowadzić zmiany na żywo.nowa czcionka dwadzieścia dwadzieścia dostosowywania motywu

WP Customizer - Nowa czcionka nagłówka

Omówimy to i wiele więcej w naszym przewodniku dotyczącym zmiany czcionek w WordPress. Jeśli zbudowałeś swoją witrynę za pomocą HTML i CSS , możesz edytować czcionkę bezpośrednio w kodzie źródłowym.

Na przykład, jeśli używasz znacznika style w dokumentach HTML, aby zastosować kod CSS do każdej strony, możesz tam edytować atrybut rodziny czcionek.edytuj rodzinę czcionek

Rodzina czcionek selektora CSS treści

Jeśli chcesz zmienić czcionkę dla całego tekstu na stronie, użyj selektora „treści”. Jeśli chcesz zmienić czcionkę dla określonego tekstu, musisz użyć określonego selektora.

Jeśli użyłeś szablonu do zbudowania swojej strony internetowej, Twój CSS najprawdopodobniej znajduje się w oddzielnym arkuszu stylów. Jest to świetne, ponieważ oznacza, że ​​możesz zmienić czcionkę dla całej witryny, edytując tylko jeden plik.

W takim przypadku musisz znaleźć plik arkusza stylów (zwykle o nazwie style.css lub jakaś jego odmiana). Następnie musisz znaleźć sekcję, która kontroluje czcionki i kroje pisma w Twojej witrynie.edytuj arkusz stylów rodziny czcionek

Przykład arkusza stylów CSS 

Zwykle znajduje się na górze dokumentu. Jeśli nie, możesz wyszukać „font-family” za pomocą wybranego edytora kodu.

Podsumowanie

Podobnie jak w przypadku motywów i wtyczek , nie brakuje opcji, jeśli chodzi o pomysły na czcionki na naszej stronie internetowej.

Dzięki różnorodnym czcionkom szeryfowym, bezszeryfowym, nieproporcjonalnym, a nawet kursywnym, dostępnym bezpłatnie, bezpieczne czcionki internetowe są doskonałym pomysłem do stworzenia Twojej witryny internetowej.

Te najlepsze czcionki wyróżniają Twoją markę, poprawiają czytelność i wspierają Twój przekaz. Wybierz więc mądrze!

Przeczytaj także:

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
 • Klimatyzacja Kraków
 • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram