03 sty, 2023
admin2023

Dlaczego strony internetowe mają nadal znaczenie w 2023 roku?

Wraz z wejściem w rok 2023 pojawia się coraz więcej sposobów, w jakie firmy mogą nawiązać kontakt ze swoimi klientami. Wraz ze wzrostem liczby aplikacji, rozszerzeń przeglądarek, kanałów mediów społecznościowych, biuletynów, vlogów i podcastów można wybaczyć myślenie, że strony internetowe są trochę mniej istotne niż, powiedzmy, w 2021 roku.

Dlaczego strony www mają i będą mieć znaczenie także w roku 2023?

Spis treści

Jednak prawda jest taka, że ​​strony internetowe pozostają niezastąpioną częścią cyfrowego krajobrazu i będą nią nadal w roku 2023 i później.

Strony internetowe, jako podstawa scentralizowanego, prywatnego doświadczenia cyfrowego, nie mogą być bardziej odpowiednie. W przeciwieństwie do konkurencyjnych technologii strony internetowe umożliwiają niemal całkowitą kontrolę nad kodem źródłowym, co daje utalentowanym projektantom i programistom możliwość konkurowania z największymi markami w branżach ich klientów w sposób, który po prostu nie jest możliwy w ściśle regulowanych systemach, takich jak media społecznościowe.

Wysokiej jakości projektowanie stron internetowych nie tylko pomaga firmom zwiększyć ruch, ale może również poprawić jakość tego ruchu; atrakcyjna i przyjazna dla użytkownika strona internetowa zachęci internautów do dłuższego pozostania na stronie i zapoznania się z treściami, do których prowadzi.

Strony internetowe a media społecznościowe

W przypadku wielu marek opcją kontaktu z klientami są media społecznościowe. W szczególności platformy takie jak Facebook i Instagram. Podczas gdy miliardy z nas chętnie spędzają wolny czas w mediach społecznościowych, nie jest to świetna platforma do świadomego podejmowania decyzji lub wykonywania zadań. W każdej formie produktywności strony internetowe są lepsze:

 • Elastyczność: strony internetowe można dostosować do wizji i wartości firmy, podczas gdy media społecznościowe mają tendencję do powiększania kont, które odzwierciedlają ich własne wartości.
 • Własność: Kiedy publikujesz na swojej stronie, jesteś właścicielem treści, kiedy publikujesz w mediach społecznościowych, platforma ma tendencję do posiadania twoich treści.
 • Inwestycja: Jak widzieliśmy ostatnio w przypadku pewnej sieci społecznościowej o tematyce ptaków, możesz spędzić lata inwestując czas w swój kanał w mediach społecznościowych tylko po to, aby został on anulowany przez osobę mającą własny cel.
 • Wyszukiwalność: strony internetowe są wykrywalne w wyszukiwarkach i chociaż algorytmy rządzą tymi wyszukiwarkami, konkurencja między różnymi wyszukiwarkami sprawia, że ​​algorytmy wyszukiwania są uczciwe. Sieci społecznościowe używają jednego algorytmu, dzięki czemu mogą dowolnie zmieniać sposób przeglądania.
 • Skalowalność: Strony internetowe mogą wykorzystywać najnowsze technologie w celu poprawy doświadczenia użytkownika, w przypadku mediów społecznościowych wrażenia użytkownika zależą od decyzji sieci.

Strony internetowe a aplikacje

Jeśli chodzi o posiadanie kawałka Internetu, połączona aplikacja wydaje się być własnością. Jednak strony internetowe mają wiele zalet w porównaniu z aplikacjami, od lepszego doświadczenia użytkownika po niższe koszty rozwoju. I ostatecznie aplikacje są również kontrolowane przez strony trzecie.

 • Dostępność: strony internetowe są powszechnie dostępne, podczas gdy aplikacje są zwykle ograniczone do określonych systemów operacyjnych lub platform. Jeśli chcesz dystrybuować na urządzenia, musisz uzyskać zgodę właściciela sklepu, który może (i będzie) zmieniać warunki dystrybucji w sklepie bez konsultacji z Tobą.
 • Elastyczność: strony internetowe zapewniają większy poziom elastyczności i skalowalności niż aplikacje.
 • Opłacalność: prosta strona internetowa może zostać utworzona i uruchomiona w weekend, są one znacznie bardziej opłacalne w tworzeniu i utrzymaniu niż aplikacje.
 • Wyszukiwalność: Wyszukiwarki ewoluowały wokół technologii stron internetowych i znacznie łatwiej jest stworzyć stronę internetową, którą można znaleźć, niż aplikację, która zajmuje wysoką pozycję w sklepie z aplikacjami.
 • Uniwersalność: Witryny internetowe mają niższe koszty wejścia dla użytkowników i nie są wymagane żadne pobieranie ani zakupy.
 • Funkcje innych firm: Witryny internetowe mogą integrować treści innych firm, takie jak chatboty, bramki płatnicze i formularze, które zwykle wymagają licencji, aby mogły być zawarte w aplikacji.

Strony internetowe a podcasty i vlogi

Nie ma wątpliwości, że podcasty i vlogi to angażujące rodzaje treści. Są jednak bardzo ograniczeni, jeśli chodzi o różne rodzaje doświadczeń. Są to zwykle pasywne, linearne doświadczenia. Nawet jeśli Twój podcast otwiera się na interakcję ze słuchaczem, Twoi klienci nadal są biernymi konsumentami.

 • Opłacalność: strony internetowe można założyć bardzo tanio, z drugiej strony podcasty i vlogi wymagają wysokiej jakości produkcji, aby konkurować.
 • Trwałość: dobrze napisana treść strony internetowej może pozostać aktualna przez lata, a żywotność vloga lub podcastu to często zaledwie kilka miesięcy.
 • Elastyczność: strony internetowe mogą osadzać podcasty i vlogi, a także praktycznie dowolne inne treści; podcasty i vlogi mogą być tylko podcastami i vlogami. Strony internetowe będą ewoluować długo po tym, jak podcasty staną się przestarzałe.
 • Prostota: istnieje obecnie szereg opcji tworzenia niezawodnej witryny internetowej bez użycia kodu, co oznacza, że ​​można to zrobić przy niewielkich lub zerowych umiejętnościach lub doświadczeniu. Tworzenie podcastów i vlogów wymaga dużej wiedzy technicznej.
 • Wyszukiwalność: podobnie jak w przypadku innych technologii, podcasty i vlogi nie mogą konkurować ze stronami internetowymi, jeśli chodzi o optymalizację pod kątem wyszukiwarek.
 • Szybciej: dobrze zaprojektowana strona internetowa jest znacznie mniejsza niż podcast lub vlog, dzięki czemu jest tańsza i łatwiej dostępna, zwłaszcza w sieci komórkowej.

Strony internetowe w 2023 roku i później

W 2023 r. strony internetowe nadal będą kluczowym elementem udanej strategii biznesowej, a projektanci stron internetowych będą nadal niezbędnymi członkami każdego zespołu.

Strony internetowe nadal oferują liczne korzyści w porównaniu z innymi technologiami, w tym zwiększoną elastyczność, efektywność kosztową i doskonałe możliwości wyszukiwarek.

W przeciwieństwie do platform mediów społecznościowych, które pozwalają dostosować kilka zasobów, takich jak awatary i kolory, strony internetowe można całkowicie dostosować do tonu i stylu marki. Ponadto strony internetowe mają znacznie niższą barierę wejścia niż podcasty, vlogi czy aplikacje. Chociaż aplikacje mogą oferować bogatszy zestaw funkcji niż witryna internetowa, jest to równoważone ograniczeniami platformy i możliwości urządzeń, które narzucają aplikacje.

Strony internetowe będą nadal ewoluować wraz ze zmianami krajobrazu technologicznego. Z czasem pojawią się nowe pomysły na konsumpcję mediów cyfrowych, oferując wyjątkowe nowe doświadczenia — na przykład masowe przyjęcie AR (Augmented Reality) jest tuż za rogiem. Witryna jest jednak doskonale przystosowana do prostych interakcji z klientami, na których polegają firmy, i będzie nadal mieć znaczenie w 2023 r. i później.

Przeczytaj także:

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
 • Klimatyzacja Kraków
 • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram