14 kwi, 2022
admin2023

Dlaczego warto posiadać własną stronę internetową?

W dobie mediów społecznościowych i super zaawansowanych urządzeń mobilnych każda osoba, a przynajmniej każda osoba pracująca w branży biznesowej , powinna mieć własną stronę internetową. 

Strona www dla lekarza - Hematolog Ryszard Swoboda

Spis treści

Istnieje wiele powodów, dla których warto posiadać własną stronę internetową, ale skupmy się na pięciu:  

Powinieneś posiadać własną narrację. 

Chyba nie muszę mówić, jak korzystny może być internet. Nie muszę też mówić, jak potencjalnie może to być niebezpieczne.

Nawet jeśli Twoja witryna jest bardzo prosta i zawiera niewiele więcej niż imię i nazwisko, krótką biografię i formularz kontaktowy, nadal warto ją mieć, abyś mógł mieć swoją historię i upewnić się, że nikt nie będzie kłamał na Twój temat.

Ułatw życie potencjalnym klientom.

Jeśli ktoś chce z Tobą pracować, nawet jeśli jest to tylko myśl w tej chwili, daj mu możliwość dowiedzenia się więcej o Tobie bez konieczności przeprowadzania rozległych badań.

Jeśli zmusisz kogoś do ciężkiej pracy, aby dowiedzieć się o Twojej firmie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie zrezygnuje. Posiadanie własnej strony internetowej daje potencjalnym klientom możliwość szybkiego i łatwego poznania Ciebie i Twojej oferty.

Możesz nawet użyć swojej witryny, aby zaoferować klientom referencje, dołączając dobre opinie o Tobie lub twojej firmie na stronie. Najważniejsze jest to, że powinieneś mieć witrynę, aby ludzie nie musieli zbyt ciężko pracować, aby dowiedzieć się o Tobie. 

Brak widoczności, gdy ludzie Cię szukają, to swego rodzaju czerwona flaga. 

Zawsze porównuję to do dorastania i dowiadywania się, że dzieciak z mojej klasy nie ma telewizora w domu, a dzisiaj dowiadywanie się, że ktoś nie ma w domu Internetu.

Nie wiem jak wy, ale to jest dla mnie czerwona flaga. Wiem, że nieco upraszczam i zdaję sobie sprawę, że w niektórych kulturach ludzie nie mają telewizora ani dostępu do Internetu, ale jeśli pracujesz w sektorze biznesowym, brak własnej strony internetowej to mniej więcej to samo. To sprawia, że ​​ludzie zadają sobie pytanie: „Dlaczego ta osoba nie ma strony internetowej? Kto nie ma dzisiaj strony internetowej? Coś musi być na rzeczy. Czy to oszuści?”.

Nie umożliwiaj innym kłamania na twój temat

Oto osobista historia. Jedna z moich witryn wygasła kilka lat temu i zanim zdążyłem ją odnowić, w ciągu kilku minut, ktoś inny kupił ją w złych zamiarach. Grozili mi nawet, że umieszczą nielegalne treści na stronie, więc kiedy ktoś mnie wygoogluje, to właśnie zobaczą coś, czego nie powinni.

Teraz zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi się czymś takim martwić, ale po co ryzykować? Po prostu posiadaj własną witrynę internetową, a nawet jeśli zostawisz ją pustą – czego nie powinieneś robić – przynajmniej spraw, że nikt inny nie może jej posiadać. 

Internet może być niebezpiecznym miejscem i są tam źli ludzie. Nie kuś ich. 

Daj ludziom łatwy sposób na skontaktowanie się z Tobą.

Wreszcie, po co kazać innym szukać Cię, kiedy chcą się z Tobą skontaktować? Oczywiście, jeśli wiadomość, którą osoba chce wysłać, jest bardziej osobistą sprawą, może ona dotrzeć do mediów społecznościowych, ale jeśli jest to bardziej związane z biznesem, chcesz dać jej łatwy sposób na dotarcie do niej.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobi znajomy biznesowy, próbując się z Tobą skontaktować, jest Google – Twoje imię i nazwisko. Jeśli posiadasz własną domenę, własną stronę internetową, ta osoba nie musi za dużo szukać, aby móc się z Tobą skontaktować. 

Możesz również dołączyć formularz kontaktowy, aby osoby, które kontaktują się z Tobą, udostępniały dokładnie te informacje, których potrzebujesz – nic mniej i nic więcej. Innymi słowy, posiadanie własnej domeny i budowanie własnej strony internetowej ułatwia życie każdemu. 

Podsumowując, powinieneś kupić domenę twojeimie-inazwisko.pl z różnych powodów, a jeśli nie wiesz od czego zacząć, jak kupić domenę lub jak zbudować stronę, znajdź kogoś, kto to wie. Zakup nie powinien kosztować zbyt wiele, chyba że nazywasz się Bill Gates lub Elon Musk 🙂

Sami zbudowaliśmy już setki witryn, także osobistych. Odsyłam chociażby do strony Pana Doktora, którą dla niego przygotowaliśmy ryszardswoboda.pl.

Przeczytaj także:

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram