14 wrz, 2021
admin2023

Jaka alternatywa dla WordPressa? Sprawdźmy najpopularniejsze zamienniki

Łatwo zrozumieć, dlaczego miliony ludzi decydują się budować swoje witryny na WordPressie . Dzięki edytorowi bloków typu „przeciągnij i upuść” oraz tysiącom wtyczek , widżetów i motywów WordPress umożliwia użytkownikom na wszystkich poziomach umiejętności szybkie i łatwe tworzenie niestandardowych witryn.

Jaki CMS wybrać poza Wordpress?

Spis treści

Na przykład możesz dodać czat na żywo i formularze do swojej witryny , zmienić styl każdej ze stron kategorii , używać różnych motywów na różnych stronach i wiele więcej dzięki wbudowanej funkcjonalności i rozszerzalności WordPressa. 

WordPress nie może jednak zaspokoić potrzeb każdego właściciela witryny. Ci, którzy szukają narzędzi do tworzenia witryn i hostingu w jednym miejscu lub mniejszej odpowiedzialności za zarządzanie witryną, będą chcieli alternatywy dla WordPressa. 

Aby pomóc Ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do potrzeb i celów Twojej firmy, w tym poście przyjrzymy się dokładniej niektórym alternatywom dla WordPressa. Zanim przejdziemy do tych alternatyw, zacznijmy od krótkiego przeglądu różnych dostępnych opcji tworzenia zasobów internetowych.

Jak wybrać alternatywę dla WordPressa

Oceniając alternatywy WordPress, masz kilka różnych opcji. Możesz wybrać inny system zarządzania treścią typu open source . A jeśli szukasz narzędzi do hostingu i tworzenia witryn w jednym miejscu, możesz wybrać zastrzeżony system CMS . Własny CMS zazwyczaj oferuje również więcej funkcji, takich jak wbudowane narzędzia SEO i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Jeśli jednak nie masz czasu na naukę, odkrywanie lub korzystanie ze wszystkich wbudowanych funkcji i dodatków CMS, może to zrobić kreator stron internetowych, taki jak Wix lub Weebly. Otrzymasz narzędzia do tworzenia stron internetowych i hosting w jednym miejscu, bez płacenia za bardziej zaawansowane funkcje, w których nie masz czasu na naukę lub używanie.

Jeśli w ogóle nie chcesz się martwić o utrzymanie witryny, możesz utworzyć bezpłatne konto na platformie wydawniczej, takiej jak Tumblr lub Medium. W ten sposób nadal możesz publikować treści multimedialne i zwiększać liczbę czytelników bez płacenia za żadne funkcje i usługi, z których nie korzystasz. 

Należy zauważyć, że żadna platforma nie jest łatwiejsza ani lepsza od drugiej — są one po prostu zaprojektowane do różnych celów. Aby zrozumieć, które narzędzie jest odpowiednie dla Twojej witryny, zadaj sobie następujące pytania:

 • Jaki jest twój budżet?
 • Jak często będziesz dodawać nowe strony do swojej witryny?
 • Jaką kontrolę chcesz mieć nad wyglądem swojej witryny?
 • A co z szybkością, bezpieczeństwem i wydajnością Twojej witryny?
 • Czy wielu użytkowników będzie pomagać w prowadzeniu Twojej witryny?
 • Wolisz korzystać z hostowanej platformy, czy wybrać własnego dostawcę usług hostingowych?
 • Dodajesz bloga do swojej witryny?

Mając na uwadze te pytania, przyjrzyjmy się poniżej zaletom i wadom korzystania z bezpłatnej alternatywy dla WordPressa.

Darmowe alternatywy dla WordPressa

Istnieją dwa rodzaje darmowych alternatyw dla WordPressa: platforma wydawnicza lub darmowy kreator stron internetowych.

Korzystanie z platformy wydawniczej jest idealne dla blogerów i autorów treści, którzy są bardziej skoncentrowani na publikowaniu treści niż na budowaniu lub dostosowywaniu strony internetowej. Załóżmy na przykład, że masz nadzieję, że staniesz się liderem myśli w marketingu przychodzącym. Tak naprawdę nie potrzebujesz wielu stron ani całkowicie dostosowanej witryny. Musisz tylko skupić się na publikowaniu treści i zrozumieniu, jakie tematy i rodzaje postów są popularne wśród Twoich czytelników. Możesz osiągnąć oba te cele, tworząc witrynę na bezpłatnej platformie wydawniczej, takiej jak Medium.

Jeśli zbudowałeś już autorytet w dziedzinie marketingu przychodzącego i stworzyłeś lojalną bazę czytelników, możesz chcieć większej kontroli nad swoją witryną, niż pozwala na to platforma społecznościowa. Aby mieć własną domenę, wybierz kolory, czcionki i układy w swojej witrynie oraz dodaj bardziej zaawansowane elementy, takie jak animacje i efekty przewijania do swoich stron, możesz skorzystać z bezpłatnego kreatora witryn, takiego jak Wix lub Weebly.

Jednak nadal istnieją ograniczenia dotyczące kontroli nad witryną za pomocą bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn. Korzystanie z kreatora stron internetowych jest jak budowanie z klocków Lego. Dostajesz wstępnie zaprojektowane szablony i moduły, które możesz dostosować do tworzenia prostych witryn. Ponieważ trzeba zrezygnować z pewnej elastyczności w celu ułatwienia użytkowania, kreatory witryn świetnie nadają się do tworzenia osobistych blogów , portfolio online i innych witryn, które nie wymagają zaawansowanych funkcji.

Jeśli jesteś już dużą marką w branży marketingu przychodzącego i musisz zarządzać setkami lub tysiącami klientów i potencjalnych klientów, potrzebujesz platformy, która zapewnia zaawansowane funkcje i opcje dostosowywania wymagane do zarządzania dużą i złożoną witryną. W takim przypadku potrzebujesz CMS, takiego jak CMS Hub.

Omówmy krótko, czym jest CMS i spójrzmy na kilka przykładów poniżej.

Alternatywy WordPress dla CMS

Omówiliśmy kilka sytuacji, w których narzędzie inne niż CMS może lepiej odpowiadać potrzebom Ciebie i Twojej witryny. Ale ponieważ ponad połowa wszystkich stron internetowych jest zbudowana z CMS, wiemy, że większość ludzi decyduje się na tworzenie swojej witryny za pomocą tej platformy.

CMS to platforma, która pozwala wielu użytkownikom na tworzenie i prowadzenie strony internetowej bez konieczności kodu od podstaw lub wiedzieć, jak kod w ogóle. Możesz łatwo dostosować projekt swojej witryny, dodawać multimedia do swoich postów, organizować zawartość według tagów i kategorii, zarządzać wieloma użytkownikami, edytować podstawowy kod i wiele, wiele więcej.

Jeśli zdecydujesz, że CMS jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy, możesz zbadać dziesiątki platform, zanim wybierzesz jedną. Dokonując wyboru, warto ocenić elastyczność, koszt, łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i niezawodność każdej platformy. Potrzebujesz takiego, który pozwoli Ci zbudować witrynę, która spełnia potrzeby Twoich konsumentów, jest dostosowana do Twojej marki i skaluje się w czasie.

Aby dowiedzieć się, który system CMS zaznacza te pola za Ciebie, zastanów się, co Twoja witryna chce osiągnąć. Pomoże Ci to zdecydować, jakich funkcji potrzebujesz. Jeśli chcesz na przykład stworzyć witrynę do udostępniania wideo , możesz wybrać WordPress, ponieważ oferuje szeroki zakres motywów i wtyczek przeznaczonych do tego celu. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz uporządkować i zabezpieczyć tony danych, Drupal może być lepszym wyborem.

Jeśli jednak bezpieczeństwo jest Twoim priorytetem, rozważ użycie zastrzeżonego oprogramowania, takiego jak HubSpot. HubSpot ogranicza dostęp do swojego kodu źródłowego, dzięki czemu jest mniej podatny na naruszenia bezpieczeństwa.

To tylko kilka przykładów tego, jak może się różnić cel i potrzeby Twojej witryny. W tym poście przyjrzymy się dogłębnie niektórym z najpopularniejszych platform CMS, aby pomóc Ci zdecydować, gdzie zbudować swoją witrynę.

Alternatywy WordPress

 1. Hubspot
 2. Drupal
 3. Joomla
 4. Shopify
 5. Prestashop
 6. Magento
 7. Webflow
 8. concrete5
 9. TYPO3
 10. Ghost
 11. SquareSpace
 12. Wix
 13. Weebly
 14. Jimdo
 15. IONOS
 16. WebNode
 17. Mozello
 18. Site123
 19. Tumblr
 20. Medium
 21. Blogger

W zależności od potrzeb i celów biznesowych możesz preferować korzystanie z systemu CMS, narzędzia do tworzenia witryn lub platformy wydawniczej, aby rozpocząć działalność online. Poniżej omówimy listę alternatyw WordPress, która zawiera przykłady wszystkich tych platform. W ten sposób, bez względu na cel, możesz znaleźć rozwiązanie, które przyciągnie, zaangażuje i zadowoli konsumentów online.

Alternatywy CMS dla WordPress

Aby uzyskać największą kontrolę nad swoją witryną, potrzebujesz systemu CMS. Możesz edytować podstawowy kod, zainstalować dowolny motyw lub wtyczki lub utworzyć i zainstalować własną wtyczkę.

Większa kontrola wiąże się oczywiście z większą odpowiedzialnością. Dzięki CMS typu open source będziesz musiał tworzyć własne kopie zapasowe, samodzielnie konserwować, obsługiwać zabezpieczenia i znaleźć dostawcę usług hostingowych, który pomoże Ci zarządzać tymi obowiązkami. Zastrzeżony system CMS przejmie codzienne zarządzanie Twoją witryną, ale nadal będziesz musiał zainwestować czas i wysiłek w zbadanie wbudowanych funkcji i opcji rozszerzeń, aby zapewnić pełne wykorzystanie możliwości platformy.

Jeśli masz czas, aby dowiedzieć się, jak korzystać ze wszystkich funkcji i opcji dostosowywania dostępnych w systemie CMS, możesz zbudować witrynę, która robi dokładnie to, co chcesz.

1. HubSpot

CMS HubSpot, CMS Hub, to w pełni zintegrowany system zarządzania treścią, który utrzymuje Twój zespół, narzędzia i dane w jednym miejscu. Jest również w pełni hostowany, co oznacza, że ​​HubSpot obsługuje wszystkie aspekty techniczne związane z prowadzeniem witryny, takie jak aktualizacje, aktualizacje, problemy z bezpieczeństwem i błędy, dzięki czemu możesz skupić się na swoich treściach i klientach.

CMS HubSpot zawiera wiele narzędzi, których można się spodziewać: menedżera domeny, menedżera plików, edytor treści typu „przeciągnij i upuść”, środowisko pomostowe, narzędzia do projektowania i blogowania i tak dalej.

Oprócz tych narzędzi do tworzenia witryn masz również dostęp do innych narzędzi HubSpot, które mogą pomóc w napędzaniu Twojej strategii marketingu przychodzącego, w tym CTA, formularzy kontaktowych, automatyzacji marketingu, oprogramowania do marketingu konwersacyjnego, wsparcia wielojęzycznego, segmentacji list, czatu na żywo, poczty e-mail i raportowanie. W przypadku wielu innych platform CMS musisz zintegrować oprogramowanie innych firm, aby dodać te funkcje do swojej witryny.

Tym, co naprawdę odróżnia CMS Hub od innych platform, jest to, że można go używać razem z HubSpot CRM. Mając wszystkie dane klientów w tym samym miejscu, co Twoja witryna, będziesz w stanie łatwo zarządzać i wzmacniać relacje z kontaktami. Możesz użyć lokalizacji odwiedzającego, urządzenia, języka, stron, które odwiedził w Twojej witrynie lub dowolnych szczegółów przechowywanych w Twoim CRM, aby dynamicznie dostosowywać zawartość bezpośrednio z pulpitu HubSpot. W ten sposób możesz spersonalizować całe doświadczenie klienta od pierwszej wizyty.

Dzięki HubSpot Ty i Twoi odwiedzający nie musicie martwić się o bezpieczeństwo swojej witryny. Globalny CDN platformy , zapora aplikacji sieci Web, w tym SSL i dedykowany zespół ds. bezpieczeństwa chronią Twoją witrynę przed atakami DDoS , hakerami, potencjalnymi nadużyciami i innymi anomaliami.

Co więcej, ponieważ HubSpot selektywnie współpracuje z zewnętrznymi dostawcami i aplikacjami, które mogą integrować się z istniejącymi portalami HubSpot, nie musisz się martwić o kompatybilność lub konserwację wtyczek, pozostawiając Twoją witrynę podatną na ataki.

Integrując narzędzia do tworzenia witryn, optymalizacji treści, marketingu i konwersji z wbudowanymi zabezpieczeniami i CRM, CMS Hub jest idealny zarówno dla małych i średnich firm rozwijających się w czasie, jak i dla firm takich jak Avella .

Witryna Avella zbudowana za pomocą alternatywnego CMS Hub-min . WordPress

Kluczowe zalety:

 • Zaawansowane wbudowane narzędzia, takie jak automatyzacja marketingu, rekomendacje SEO i CRM
 • Idealny dla rozwijających się firm i przedsiębiorstw

2. Drupal

Drupal to bardzo elastyczny CMS z praktycznie nieskończonymi możliwościami dostosowywania. Najlepiej nadaje się dla programistów lub innych użytkowników znających HTML , CSS i PHP.

Aby rozszerzyć i dostosować funkcjonalność swojej witryny Drupal, możesz wybrać spośród 46 000 modułów dostępnych w katalogu Drupala . Możesz także wybierać spośród tysięcy darmowych motywów w oficjalnym repozytorium motywów Drupala lub motywów premium w ThemeForest, aby dostosować wygląd swojej witryny.

Motywy premium Drupala dostępne na rynku ThemeForestŹródło

Chociaż Drupal ma mniejszy wybór modułów i motywów niż WordPress, te moduły i motywy są wysoce konfigurowalne. Oznacza to, że zachowujesz szczegółową kontrolę nad funkcjonalnością i wyglądem swojej witryny.

Ze względu na ogromną liczbę opcji dostosowywania proces tworzenia witryny na Drupalu jest dłuższy i bardziej skomplikowany niż tworzenie witryny WordPress. Efektem końcowym będzie jednak wysoce bezpieczna i dostosowana do potrzeb witryna, która może obsługiwać duże ilości danych i duży ruch.

Z tych powodów Drupal doskonale nadaje się dla dużych korporacji, agencji rządowych i uniwersytetów z dedykowanymi zespołami programistów. Witryna NCAA jest zbudowana na Drupalu.

Witryna NCAA zbudowana na Drupal CMS

Kluczowe zalety:

 • Wysoce konfigurowalne moduły umożliwiają szczegółową kontrolę nad witryną
 • Idealny dla korporacji, agencji rządowych i uniwersytetów

3. Joomla

Joomla została zaprojektowana tak, aby połączyć część mocy i elastyczności Drupala z łatwością obsługi WordPressa.

Dzięki Joomla zyskujesz więcej nieszablonowych funkcji niż w przypadku WordPressa. Możesz także skonfigurować wiele ustawień swojej witryny na zapleczu, modyfikując artykuły, banery, menu, media, przekierowania i ustawienia SEO. Aby uzyskać dodatkową funkcjonalność i kontrolę nad swoją witryną, możesz pobrać dowolne z 6000 rozszerzeń dostępnych w oficjalnym katalogu . Podobnie jak twoje ustawienia, będą one musiały zostać zainstalowane za pośrednictwem backendu.

Katalog rozszerzeń Joomla dzieli dodatki na kategorie

Dlatego Joomla ma stromą krzywą uczenia się dla początkujących. Użytkownicy z pewnym doświadczeniem w tworzeniu stron internetowych będą mogli zrozumieć i w pełni wykorzystać wbudowaną elastyczność Joomla do tworzenia bardziej złożonych witryn od razu po wyjęciu z pudełka.

Dzięki wbudowanej obsłudze wielojęzycznej oraz zaawansowanym opcjom zarządzania użytkownikami i treścią, Joomla umożliwi Ci zarządzanie setkami użytkowników, tworzenie niestandardowych typów postów i publikowanie w wielu językach. Z tych powodów Joomla jest idealna do tworzenia serwisów społecznościowych, społeczności i witryn członkowskich, takich jak Harvard University .

Strona Uniwersytetu Harvarda zbudowana z alternatywą CMS WordPress Joomla

Kluczowe zalety:

 • Wbudowana obsługa wielu języków oraz zaawansowane opcje zarządzania użytkownikami i treścią
 • Idealny do serwisów społecznościowych, społeczności i witryn członkowskich

4. Shopify

Jeśli chcesz zacząć sprzedawać produkty lub usługi online, potrzebujesz hostowanej platformy e-commerce, takiej jak Shopify.

Możesz skonfigurować cały sklep i zarządzać nim za pośrednictwem Shopify. Zaczniesz od wyboru spośród ponad 70 motywów e-commerce, a następnie zbudujesz posty i strony za pomocą narzędzia do tworzenia witryn Shopify typu „przeciągnij i upuść”.

Najniższy plan Shopify, który wynosi 29 USD miesięcznie, obejmuje wbudowane blogi, recenzje klientów, gotowe opcje płatności dla klientów, odzyskiwanie porzuconych koszyków oraz analizy ruchu internetowego i produktów.

Istnieją dwa inne plany z zasobami, które skalują się w każdym punkcie cenowym, ale przed uaktualnieniem koniecznie sprawdź rynek aplikacji Shopify . Wiele aplikacji umożliwia integrację między Shopify a platformami, takimi jak HubSpot, aby wypełnić wszelkie luki potrzebne do prowadzenia firmy.

Ponieważ Shopify będzie zarządzać problemami bezpieczeństwa, ręcznie tworzyć kopie zapasowe Twojej witryny i zapewniać aktualność oprogramowania, jest to atrakcyjne dla właścicieli sklepów po raz pierwszy i firm, które wolą nie dostosowywać każdego aspektu swoich sklepów.

Sklep Urbana sacs zbudowany na alternatywie CMS WordPress Shopify

Kluczowe zalety:

 • Zaawansowane funkcje e-commerce, w tym recenzje klientów i odzyskiwanie porzuconych koszyków
 • Idealny dla początkujących właścicieli sklepów i firm

5. Prestashop

PrestaShop to kolejna potężna platforma e-commerce do prowadzenia odnoszącego sukcesy sklepu internetowego, ale różni się od Shopify na dwa główne sposoby: jest samohostowaną platformą typu open source. Oznacza to, że możesz korzystać z podstawowego oprogramowania za darmo i modyfikować jego kod, jak chcesz. Oznacza to również, że musisz znaleźć własnego dostawcę usług hostingowych.

PrestaShop zawiera również więcej funkcji niż Shopify. Tak więc pulpit nawigacyjny może wyglądać na złożony, a proces konfiguracji jest bardziej skomplikowany niż przy użyciu Shopify, ale będziesz w stanie utworzyć bardziej niestandardową witrynę od razu po wyjęciu z pudełka.

Jeśli chcesz dostosować funkcjonalność i wygląd swojej witryny, możesz wybrać spośród ponad 3800 modułów i 2400 motywów do zainstalowania na oficjalnym rynku dodatków. Przy tak wielu opcjach dostosowywania Prestashop przemawia do dużych sklepów internetowych, które mają obszerny katalog produktów.

Poniżej sprawdź Charuca, internetowy sklep papierniczy i tylko jeden z wielu przykładów sklepów internetowych stworzonych w PrestaShop .

Sklep Charuca zbudowany z alternatywnym CMS WordPress Prestashop

Kluczowe zalety:

 • Bogate w funkcje i wysoce rozszerzalne
 • Idealny dla dużych firm e-commerce

6. Magento

Magento Open Source to samoobsługowa platforma, taka jak Prestashop. Podstawowe oprogramowanie jest bezpłatne, ale będziesz musiał zapłacić za hosting i rozszerzenia Magento – co może być drogie.

Rynek rozszerzeń MagentoŹródło

Magento jest jak e-commerce wersja Drupala: jest to wysoce elastyczna i bezpieczna platforma o stromej krzywej uczenia się. Jeśli masz umiejętności kodowania, możesz zaprojektować swój sklep w dowolny sposób. Zanim jednak będziesz mógł skonfigurować swój sklep, poznanie wszystkich gotowych funkcji platformy, a także jej rozszerzeń i integracji zajmie trochę czasu.

Eksplorując rynek rozszerzeń Magento, zobaczysz ponad 3000 dodatków i aplikacji dostępnych do zainstalowania lub zintegrowania z Twoją witryną. Chcesz śledzić i segmentować klientów w CRM lub zamieszczać aktualne informacje o zapasach i dostawach w swojej witrynie? Dzięki rozszerzeniom dodanie tego typu funkcji do witryny jest łatwe.

Co więcej, ponieważ Magento pozwala zarządzać wieloma sklepami, korzystać z kilku światowych dostawców usług wysyłkowych i dokonywać transakcji w wielu krajach, językach, walutach — wszystko w ramach tego samego pulpitu — może wspierać Twój rozwój w czasie. Dlatego firmy takie jak Landrover są najlepszym wyborem do tworzenia sklepów na dużą skalę z wieloma produktami.

Strona Landrover zbudowana z alternatywą WordPress CMS Magento

Kluczowe zalety:

 • Wysoce elastyczny i bezpieczny
 • Idealny dla rozwijających się i dużych firm e-commerce

7. Webflow

Webflow to „wizualny” system zarządzania treścią, który umożliwia projektantom tworzenie w pełni dostosowanych witryn bez martwienia się o hosting, bezpieczeństwo czy wydajność.

Dzięki Webflow masz pełną kontrolę nad wyglądem swojej witryny. Możesz wybierać spośród setek gotowych szablonów i dostosowywać je, ale możesz także zacząć od zera i samodzielnie zaprojektować każdy szczegół.

Korzystając z narzędzia Webflow Designer (który w przeglądarce wygląda jak Photoshop), możesz przeciągać i upuszczać elementy HTML na kanwę i stylizować właściwości CSS, aby utworzyć całkowicie niestandardową witrynę.

Użytkownik zmienia czcionkę i kolor tła strony docelowej w alternatywnym edytorze WordPress CMS Webflow

Aby rozszerzyć funkcjonalność swojej witryny, masz dwie opcje, z których żadna nie jest tak prosta, jak zainstalowanie wtyczki do WordPressa . Po pierwsze, możesz skonfigurować integrację między swoją witryną a innymi platformami (kroki będą się różnić w zależności od platformy). Załóżmy, że chcesz śledzić i zarządzać wszystkimi kontaktami, które podpisały formularz w Twojej witrynie Webflow. Możesz połączyć swoje formularze Webflow z HubSpot CRM , tworząc konto w Zapier, aby zarządzać integracją.

Inną opcją jest osadzenie kodu innej firmy lub własnego kodu niestandardowego na stronie w celu rozszerzenia funkcjonalności witryny. Możesz obejrzeć ten film, aby dowiedzieć się, jak dodawać niestandardowe bloki kodu HTML do swojej witryny WebFlow .

Utworzenie witryny jest całkowicie bezpłatne — kupujesz plan witryny i domenę niestandardową dopiero po przygotowaniu do uruchomienia. Plan hostingowy CMS to 20 USD miesięcznie.

Ponieważ wymaga podstawowej znajomości CSS, HTML i projektowania stron internetowych, Webflow najlepiej nadaje się dla freelancerów projektujących strony internetowe dla klientów lub dla małych agencji, takich jak Eclipse .

Strona agencji Eclipse zbudowana w oparciu o alternatywny Webflow WordPress CMS

Kluczowe zalety:

 • Oferuje pełną kontrolę nad projektem strony internetowej
 • Idealny dla niezależnych projektantów i agencji

8. TYPO3

Typo3 to CMS typu open source dla przedsiębiorstw, który został zaprojektowany tak, aby był skalowalny i elastyczny. Dzięki temu systemowi CMS możesz tworzyć i zarządzać setkami witryn w wielu językach.

Chociaż TYPO3 zawiera ponad 9000 gotowych funkcji, prawdopodobnie zainstalujesz kilka z 6000 dostępnych rozszerzeń w repozytorium rozszerzeń TYPO3, aby wypełnić niektóre luki. Na przykład, jeśli chcesz umieścić filmy w swojej witrynie lub zoptymalizować zawartość pod kątem wyszukiwarek, musisz przeprowadzić integrację z narzędziami i usługami innych firm.

Podobnie jak Drupal, TYPO3 jest popularny wśród dużych organizacji i korporacji. Najlepiej nadaje się dla zespołów marketerów i programistów, którzy wspólnie chcą tworzyć i uruchamiać witryny dystrybucji, złożone witryny produktów i instalacje wielostanowiskowe. Na przykład niemiecka linia lotnicza Lufthansa zbudowała swoją witrynę z TYPO3.

Witryna niemieckich linii lotniczych Lufthansa zbudowana w oparciu o alternatywę WordPRess CMS TYPO3

Kluczowe zalety:

 • Potrafi tworzyć i zarządzać setkami witryn w wielu językach
 • Idealny dla dużych organizacji i korporacji

9. Concrete5

Concrete5 to CMS typu open source, zaprojektowany tak, aby był tak prosty w użyciu jak edytor tekstu. Korzystając z edytora bloków Concrete 5, możesz łatwo dodawać do swojej witryny tekst, wideo, suwaki obrazów, interaktywne formularze i ankiety. Po prostu przeciągnij i upuść moduł w dowolnym miejscu na stronie — nie wymaga kodowania.

Concrete5 zawiera wiele elementów niezbędnych do zbudowania witryny po wyjęciu z pudełka, w tym responsywne szablony, niestandardowe pola formularzy i zintegrowany system komentowania. Jeśli uważasz, że w Twojej witrynie brakuje funkcji, możesz zainstalować dodatki z marketplace betonu5 bezpośrednio na swoim pulpicie nawigacyjnym.

Wielu użytkowników Concrete5 zaczyna od stworzenia prostej witryny skoncentrowanej na treści, a następnie z czasem dodaje funkcje, aby stworzyć bardziej złożony projekt. Pokazana poniżej strona internetowa Cambridge University Press jest przykładem złożonego projektu internetowego zbudowanego za pomocą Concrete5.

Strona Cambridge University Press zbudowana w oparciu o alternatywny beton WordPress CMS5

Kluczowe dania na wynos

 • Zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi edytora tekstu
 • Idealny dla agencji współpracujących z dużymi korporacjami 

10. Ghost

WordPress rozpoczął swoją działalność jako prosta platforma blogowa w 2003 roku, ale od tego czasu przekształcił się w uniwersalny CMS z tysiącami wtyczek i motywów. Jeśli chcesz po prostu stworzyć bloga, możesz w końcu zapłacić za funkcje i usługi, których nie potrzebujesz, wybierając WordPress. Zamiast tego możesz użyć Ghosta.

Ghost to oparte na NodeJS oprogramowanie przeznaczone do blogowania. Został zaprojektowany jako prosty i lekki CMS do tworzenia i zarabiania na witrynach z cyklicznymi subskrypcjami. W zamian za tę prostotę będziesz musiał zrezygnować z większości elastyczności, którą zapewnia WordPress. To w porządku, jeśli jesteś blogerem lub początkującym, który chce stworzyć witrynę, która jest łatwa do utworzenia i zarządzania. (Pomyśl: startupy.)

Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma przykładami stron internetowych zbudowanych za pomocą Ghost.

Trzy przykłady stron internetowych zbudowane na alternatywie WordPress CMS Ghost

Źródło

Kluczowe zalety:

 • Oferuje funkcje handlu subskrypcyjnego do zarabiania na swojej witrynie
 • Idealny dla blogerów i właścicieli witryn po raz pierwszy

Kreator stron internetowych Alternatywy dla WordPress

Jeśli szukasz narzędzi do tworzenia stron internetowych i hostingu w jednym miejscu, możesz użyć kreatora stron internetowych.

Kreatory stron internetowych to zastrzeżone narzędzia, które działają tylko na platformach hostingowych kreatora. Ich plany hostingowe obejmują konserwację, bezpieczeństwo, kopie zapasowe, statystyki, szkolenia i wsparcie.

Być może myślisz, że brzmią one podobnie do platform CMS, ale główna różnica polega na tym, że twórcom witryn brakuje funkcji zarządzania treścią . Z tego powodu twórcy stron internetowych są dobrym rozwiązaniem do tworzenia witryn bez dużej ilości dynamicznej treści lub potrzeby zaawansowanej funkcjonalności i wysoce spersonalizowanego brandingu. Pomyśl: restauracje i agencje, a także muzycy i artyści.

Poniżej przyjrzymy się wielu płatnym i darmowym konstruktorom witryn internetowych, których możesz użyć do szybkiego utworzenia witryny.

11. Squarespace

Squarespace to potężna platforma, która zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia witryny, w tym rejestrację domeny, hosting, motywy i szablony, handel elektroniczny i wsparcie. Z planami zaczynającymi się od 12 USD miesięcznie, jest to jeden z najdroższych kreatorów stron internetowych na rynku.

Squarespace oferuje ponad 25 szablonów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które możesz dostosować, aby szybko zbudować swoją witrynę. Podczas projektowania stron możesz korzystać z narzędzi do blogowania i SEO Squarespace, aby tworzyć i optymalizować zawartość. Po opublikowaniu witryny możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia analitycznego, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi ruch w witrynie, czego szukają użytkownicy i jak wchodzą w interakcję z Twoimi treściami lub produktami.

Analityka Squarespace pokazuje źródła ruchu

Najczęstszym problemem, z jakim borykają się użytkownicy, jest ograniczona funkcjonalność. Nie ma żadnych wtyczek ani dodatkowych modułów, które można zainstalować, więc ograniczasz się do funkcji oferowanych przez Squarespace.

Chociaż Squarespace oferuje dziesiątki funkcji , od obsługi plików audio po formularze subskrypcji biuletynów, nie może mieć wszystkich funkcji, których potrzebuje każdy właściciel witryny. Na przykład Squarespace nie ma funkcji automatycznego zapisywania ani modułu do wstawiania tabeli. Te funkcje mogą nie być ważne dla Twojej konkretnej witryny, ale brakuje niektórych funkcji, które są.

Dlatego Squarespace jest idealnym rozwiązaniem dla portfolio lub witryn bogatych w obrazy, które oferują niewielki wybór usług lub produktów, a nie złożonych witryn z dużą ilością treści. Jako przykład sprawdź stronę Arch Motorcycle Keanu Reeve'a , która zawiera tylko trzy modele jego niestandardowego motocykla.

Strona Keanu Reeve'a Arch Motorcycle zbudowana z alternatywą WordPress Squarespace

Kluczowe zalety:

 • Wbudowane narzędzia do blogowania, SEO i analizy oraz wielokrotnie nagradzane szablony
 • Idealny do portfolio i witryn bogatych w obrazy

12. Wix

Wix to hostowany kreator stron internetowych, który oferuje bezpłatny, niezawodny hosting, najlepsze funkcje bezpieczeństwa, narzędzia SEO i dedykowany zespół wsparcia, który pomoże Ci stworzyć i zarządzać witryną.

Korzystając z łatwego w obsłudze edytora Wix typu „przeciągnij i upuść”, możesz modyfikować ponad 500 wstępnie zaprojektowanych szablonów, aby szybko utworzyć witrynę. Możesz dodać tła wideo, efekty przewijania i animacje, aby ożywić te strony. Lub, jeśli znasz HTML i CSS, możesz zacząć od zera, aby zaprojektować każdy szczegół na stronie.

Wix oferuje ograniczoną bezpłatną wersję dla osób fizycznych lub małych firm do zbudowania witryny, ale jest obsługiwana przez reklamy. Aby zapewnić odwiedzającym wrażenia bez reklam, musisz uaktualnić do wersji premium.

Ze względu na łatwość obsługi i stosunkowo niskie koszty, Wix jest idealny dla agencji i innych małych firm tworzących eleganckie witryny oraz dla osób tworzących portfolio online. Wspaniały przykład portfolio Wix może znaleźć u dyrektora artystycznego Sonji van Duelmen .

Portfolio dyrektora artystycznego Sonji van Duelmen zbudowane za pomocą alternatywnego narzędzia do tworzenia witryn WordPress Wix

Kluczowe zalety:

 • Ponad 500 szablonów i edytor „przeciągnij i upuść” upraszczają proces kompilacji
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny dla agencji i małych firm

13. Weebly

Weebly to kolejny hostowany kreator witryn, który umożliwia użytkownikom na każdym poziomie umiejętności tworzenie niestandardowej witryny przy użyciu wstępnie zaprojektowanych szablonów i edytora typu „przeciągnij i upuść”. Podobnie jak Wix, oferuje również bezpłatną wersję, która oprócz planów premium jest obsługiwana przez reklamy.

Chociaż Weebly oferuje mniejszy wybór motywów i gotowych funkcji niż Wix, jest to lepszy wybór dla większych witryn z kilku powodów.

Po pierwsze, możesz użyć edytora Weebly, aby dodać elementy, takie jak formularze i galerie obrazów, do postów na blogu, tworząc złożone układy. Wix pozwala tylko na dodawanie tekstu, obrazów i filmów do postów na blogu. Po drugie, Weebly oferuje nieograniczoną liczbę podpoziomów, dzięki czemu możesz stworzyć złożone menu nawigacyjne. Z drugiej strony Wix oferuje tylko jeden podpoziom.

Po trzecie, wszystkie szablony Weebly są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Oznacza to, że gdy jesteś zadowolony z projektu strony, możesz mieć pewność, że będzie dobrze wyglądać na każdym urządzeniu, z którego korzysta Twój odwiedzający. Dzięki Wix możesz kontrolować wygląd swojej witryny na urządzeniach mobilnych, ale może być konieczne przestawienie niektórych elementów. To uciążliwe, jeśli Twoja witryna ma, powiedzmy, 50 stron. Wreszcie, Weebly ma około 100 więcej aplikacji dostępnych do pobrania w swoim App Center niż Wix.

Weebly jest idealnym rozwiązaniem dla witryn bogatych w treść, które nie wymagają zaawansowanych funkcji, takich jak witryna Cindy Thompson Events .

Strona Cindy Thompson Events zbudowana z alternatywą dla WordPressa Weebly

Kluczowe zalety:

 • Szablony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i setki aplikacji
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny do podstawowych witryn z dużą ilością treści

14. Jimdo

Jimdo to kompleksowe rozwiązanie internetowe oferujące hosting, rejestrację nazwy domeny i konto e-mail oraz łatwe w użyciu narzędzie do edycji.

Chociaż Jimdo oferuje bezpłatny plan, witryny oparte na tym planie nie będą indeksowane przez wyszukiwarki. Tylko z tego powodu powinieneś przejść na jeden z płatnych planów, które zaczynają się od 9 USD miesięcznie. Plany te zawierają podstawowe funkcje, w tym certyfikat SSL i narzędzia SEO.

To, co czyni Jimdo wyjątkowym, to tryb projektowania „Dolphin”, który w ciągu kilku minut tworzy dla Ciebie podstawową witrynę internetową na podstawie Twoich odpowiedzi na garść pytań i zasobów pobranych z Twoich kont w mediach społecznościowych. Należy pamiętać, że tryb delfinów umożliwia wprowadzanie podstawowych zmian w witrynie dopiero po jej utworzeniu.

Aby uzyskać większą kontrolę nad projektem swojej witryny, możesz wybrać tryb projektowania „Twórca”. W tym trybie możesz edytować gotowe szablony za pomocą edytora „przeciągnij i upuść”, jak każdy inny kreator witryn.

Jimdo jest idealnym rozwiązaniem dla małych firm i przedsiębiorców na całym świecie, którzy chcą tworzyć proste strony internetowe lub małe sklepy internetowe. Osoby, które chcą tworzyć witryny osobiste lub portfolio, będą również zadowolone z przystępnych cen i łatwości obsługi Jimdo.

Sześć witryn zbudowanych za pomocą kreatora witryn JimdoŹródło

Kluczowe zalety:

 • Dwa tryby projektowania umożliwiające szybkie i łatwe zbudowanie strony internetowej
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny dla freelancerów, przedsiębiorców i małych firm

15. IONOS

IONOS to kreator stron internetowych zaprojektowany, aby pomóc małym firmom uzyskać dostęp do Internetu. Zawiera darmową domenę przez pierwszy rok, osobiste konto e-mail, wbudowany e-mail marketing, integrację z mediami społecznościowymi i narzędzia SEO.

Podobnie jak większość kreatorów stron internetowych, IONOS zapewnia gotowe szablony, które użytkownicy mogą dostosowywać. Dodawanie elementów do tych szablonów jest łatwe. Wystarczy przeciągnąć i upuścić widżety z panelu po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego, aby dodać tekst, filmy, przyciski społecznościowe, mapy, formularze kontaktowe i nie tylko.

Jednak układanie tych elementów może być frustrujące dla niektórych użytkowników. Dzieje się tak dlatego, że interfejs edycji pozwala przenosić tylko niektóre elementy w określonej sekcji, a nie w dowolne miejsce na stronie.

Inni użytkownicy mogą mieć trudności z dodawaniem funkcji do swojej witryny. Możesz zintegrować się z aplikacjami i narzędziami innych firm, aby rozszerzyć funkcjonalność swojej witryny IONOS, ale proces ten jest znacznie trudniejszy niż instalowanie wtyczki na WordPress.

Chociaż ten kreator witryn może być zbyt ograniczony dla niektórych właścicieli witryn, będzie idealnie pasował do innych. Dzięki planom zaczynającym się już od 7 USD miesięcznie małe firmy i blogerzy mogą używać systemu IONOS do szybkiego tworzenia prostych witryn.

Strona ślubna zbudowana za pomocą kreatora stron IONOSŹródło

Kluczowe zalety:

 • Wbudowany e-mail marketing, integracja z mediami społecznościowymi i narzędzia SEO
 • Idealny dla blogerów i małych firm

16. WebNode

Miliony użytkowników decydują się budować swoje witryny za pomocą WebNode. WebNode to intuicyjny kreator witryn, który zawiera łatwy w użyciu edytor i ponad sto dostosowywanych szablonów.

Tworzenie i dostosowywanie dwóch stron w edytorze webnode

Dzięki WebNode możesz tworzyć strony internetowe i sklepy e-commerce, które są kompatybilne z urządzeniami Android, Mac i IOS. W ten sposób Twoja witryna zostanie zoptymalizowana na każdym urządzeniu, z którego korzystają Twoi użytkownicy.

Możesz zbudować witrynę WebNode z nieograniczoną liczbą stron za darmo — ale Twoi odwiedzający zobaczą reklamy. Jeśli chcesz zbudować witrynę bez reklam z niestandardową domeną i innymi niestandardowymi funkcjami, możesz przejść na jeden z poniższych planów premium.

Plany cenowe kreatora stron internetowych webnode

Jego responsywny projekt, wbudowana analityka i przystępne plany sprawiają, że WebNode jest popularnym wyborem wśród marek i przedsiębiorców.

Kluczowe zalety:

 • Edytor i szablony typu „przeciągnij i upuść” ułatwiają zbudowanie strony internetowej lub sklepu
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny dla przedsiębiorców i małych marek

17. Mozello

Mozello to kompleksowe rozwiązanie, które łączy narzędzia do projektowania stron internetowych, rejestrację domen i hosting.

Przedsiębiorcy, blogerzy i aktywiści z całego świata budują swoje witryny z Mozello. Czemu? Ponieważ, w przeciwieństwie do wielu innych kreatorów stron internetowych, Mozello umożliwia stworzenie wielojęzycznej witryny za darmo.

Wielojęzyczna strona zbudowana za pomocą narzędzia do tworzenia witryn Mozello

Jeśli zdecydujesz się na darmowy abonament, pamiętaj, że w stopce Twojej witryny będzie link do Mozello. Będziesz także musiał zrezygnować z części kontroli nad projektem swojej witryny. Nadal możesz wybrać swój styl, kolory, obrazy, czcionki i układy — ale poza tym opcje dostosowywania są ograniczone.

Dlatego Mozello jest dobrym wyborem dla początkujących, którzy chcą stworzyć prostą stronę biznesową, bloga lub sklep internetowy.

Kluczowe zalety:

 • W platformę wbudowane są funkcje marketingowe, SEO i wielojęzyczne
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny dla początkujących, którzy chcą tworzyć witryny wielojęzyczne

18. SITE123

SITE123 jest uznawany za jednego z najbardziej elastycznych i łatwych w użyciu kreatorów stron internetowych na rynku.

To, co sprawia, że ​​SITE123 jest wyjątkowy, to fakt, że oferuje bezpłatny hosting. Oznacza to, że jedynym kosztem budowy strony internetowej byłby zakup domeny niestandardowej od rejestratora nazw domen. Jednak prawdopodobnie będziesz musiał zarejestrować się w planie premium, który kosztuje 12,80 USD miesięcznie, aby uzyskać więcej miejsca na dane i przepustowość.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z bezpłatnego, czy płatnego planu, będziesz mógł korzystać ze wszystkich gotowych funkcji SITE123. Oprócz narzędzi do blogowania, SEO i projektowania stron internetowych, których oczekujesz od kreatora stron internetowych, SITE123 oferuje bardziej zaawansowane funkcje, dzięki którym możesz zbudować witrynę w innym języku, akceptować rezerwacje online, publikować pliki audio i nie tylko.

Podczas gdy użytkownicy premium mają dostęp do ograniczonej liczby wtyczek innych firm, które można dodać za pomocą kodu do osadzenia, najczęściej utkniesz z funkcjami, które SITE123 zapewnia po wyjęciu z pudełka.

Wbudowana funkcjonalność SITE123 i niskie koszty spodobają się właścicielom firm i osobom prywatnym, takim jak piosenkarz i autor tekstów Michael Di Re , którzy potrzebują szybko i łatwo tworzyć strony internetowe.

Muddy Wheel strona piosenkarza i autora tekstów Michaela Di Re zbudowana za pomocą alternatywnego narzędzia WordPress do tworzenia stron internetowych SITE123

Kluczowe zalety:

 • Zaawansowana funkcjonalność obejmująca wielojęzyczność, rezerwację online i obsługę plików audio
 • Oferuje ograniczony darmowy abonament
 • Idealny dla kreatywnych osób i właścicieli firm

Platforma blogowa Alternatywy dla WordPress

Chociaż platforma blogowa nie zapewni narzędzi do angażowania lub konwersji odwiedzających, pomoże Ci ich przyciągnąć. Jeśli Twoim głównym celem jest budowanie świadomości marki , platforma blogowa jest idealna do tworzenia treści przy jednoczesnym budowaniu grona odbiorców. Następnie, wraz ze wzrostem treści i odbiorców, możesz łatwo przejść na hostowane narzędzie do tworzenia witryn lub CMS.

Poniżej przyjrzymy się trzem najpopularniejszym witrynom wydawniczym, od których możesz zacząć.

19. Tumblr

Tumblr to wysoce wizualna platforma wydawnicza, która łączy blogowanie z sieciami społecznościowymi.

Dzięki Tumblr możesz wybierać spośród setek darmowych i premium skórek motywów, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę z wieloma stronami, paskami bocznymi, przyciskami udostępniania społecznościowego, sekcjami komentarzy i nie tylko. Możesz również kupić niestandardową nazwę domeny od rejestratora nazw domen, aby zastąpić domyślny adres URL, który wygląda jak twojanazwaużytkownika.tumblr.com. Użytkownicy z umiejętnościami kodowania HTML mogą dalej dostosowywać swoją witrynę.

Gdy już będziesz zadowolony z wyglądu swojej witryny, możesz rozpocząć tworzenie typów postów multimedialnych zawierających tekst, zdjęcia, GIF-y, linki, dialogi czatu, pliki audio lub wideo. Inni użytkownicy mogą łatwo lubić, odpowiadać i reblogować Twoje posty na swoim Tumblrze, a także na innych kontach społecznościowych, bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego.

217 polubień na poście na TumblrŹródło

Ponieważ treści wizualne są częściej udostępniane w sieciach społecznościowych, Twoje posty multimedialne mogą stać się wirusowe nie tylko na Tumblrze, ale także na Facebooku, Twitterze, Reddicie i Pintereście.

Jako darmowy użytkownik tej platformy tracisz dużą kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością swojej witryny. Ponieważ technicznie rzecz biorąc nie jesteś właścicielem swojej witryny, możesz ją zawiesić w dowolnym momencie, jeśli naruszysz Wytyczne dla społeczności Tumblra .

Pomimo tych ograniczeń, osoby fizyczne — a także marki takie jak Nike — mogą tworzyć na tej platformie witryny o dużej zawartości wizualnej i multimedialnej.

Nike Women używa alternatywnego WordPressa Tumblr do wyświetlania postów multimedialnych i GIF-ów-min

Kluczowe zalety:

 • Łączy blogowanie z portalami społecznościowymi
 • Idealny dla osób prywatnych i dużych marek, które chcą tworzyć treści o wysokiej jakości

20. Medium

Medium jest uznawane za wysokiej jakości platformę wydawniczą. Ze względu na wysoki autorytet domeny i wbudowaną publiczność prawie 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, Medium jest doskonałą platformą do prezentowania swoich treści przed nowymi odbiorcami.

Na tej platformie napotkasz jednak więcej ograniczeń niż na Tumblrze. Nie możesz na przykład zainstalować motywu ani kupić domeny niestandardowej. Oznacza to, że każdy blog zawiera te same elementy: zdjęcie na okładkę, zdjęcie profilowe, krótką biografię, listę postów i adres URL, który wygląda jak https://medium.com/yourname . W obliczu tak ograniczonych opcji dostosowywania nie będziesz w stanie w pełni dopasować tożsamości marki do swojej średniej witryny.

Zajrzyj na stronę The Startup  poniżej. Poza logo na zdjęciu na okładce nie różni się zbytnio od innych witryn na Medium. 

Strona startowa zbudowana na alternatywnym nośniku WordPress

Twoje posty będą miały ten sam minimalistyczny wygląd, ale możesz użyć edytora Medium, aby dodać nagłówki, cytaty blokowe, obrazy, GIF-y i filmy, aby były bardziej wciągające. Inni użytkownicy mogą następnie polecać, odpowiadać, dodawać do zakładek i udostępniać Twoje historie na Twitterze lub Facebooku.

Możesz sprawdzić, jak działa Twoja treść, bezpośrednio na swoim Medium Dashboard. Będziesz mógł nie tylko wyświetlić łączną liczbę wyświetleń, przeczytań i „polecanych” (odpowiednik „polubień” na Tumblrze), które Twoje historie otrzymały w ciągu ostatniego miesiąca – będziesz także mógł przeanalizować na konkretne dni i poszczególne posty.

Pamiętaj, że Medium, podobnie jak Tumblr, może zawiesić Twoją witrynę, jeśli naruszy zasady Medium .

Dla osób, wydawców i marek, które chcą zrezygnować z części kontroli nad swoimi witrynami, Medium jest potężnym kanałem dystrybucji treści, który mogą wykorzystać, aby dotrzeć do nowych odbiorców.

Kluczowe zalety

 • Z łatwością twórz treści i śledź ich wydajność w panelu Medium 
 • Idealny dla osób, wydawców i marek, które chcą poszerzyć swoją publiczność

21. Blogger

Blogger to bezpłatna usługa hostingu blogów oferowana przez Google, która zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do szybkiego tworzenia i uruchamiania bloga, w tym hosting, certyfikat SSL i szablony. Ze względu na łatwość obsługi i niskie koszty Blogger jest popularną platformą dla początkujących do tworzenia prostych blogów i witryn biznesowych.

Będziesz jednak musiał stracić praktycznie całą kontrolę nad swoją witryną. Podobnie jak w serwisach Tumblr i Medium, Twoja witryna może zostać zawieszona w dowolnym momencie, jeśli naruszysz Wytyczne dla społeczności Bloggera .

Masz również niewielką kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością swojej witryny. Na przykład domyślna strona główna Twojego bloga będzie kanałem Twoich postów w odwrotnej kolejności chronologicznej — i nie możesz zmienić układu ani nawet zmienić kolejności treści. Nie możesz też tworzyć niestandardowych typów postów ani stron, takich jak strony portfolio. 

Blogger zawiera widżety innych firm, które można zainstalować, dodając kod HTML do kodu źródłowego witryny lub bezpośrednio w treści postów lub stron. Jednak w swojej dokumentacji Blogger ostrzega, że ​​autorzy, którzy dodają widżety lub kod innych firm, robią to na własne ryzyko. Zamiast tego polecane przez Bloggera są „gadżety” opracowane przez Google i innych programistów. Dzięki gadżetom możesz wstawiać reklamy AdSense, wyświetlać archiwum swoich postów, dodawać funkcje wyszukiwania do swojej witryny i nie tylko. Dostępnych jest jednak tylko 26 gadżetów, z których część są już dodane domyślnie.

Ograniczony wybór gadżetów dostępnych do rozszerzenia funkcjonalności BloggeraWybór szablonów Bloggera jest równie ograniczony. Blogger udostępnia 12 projektów szablonów, z których niektóre są dostępne w różnych schematach kolorów. Dobrą wiadomością jest to, że można je łatwo zainstalować i dostosować za pomocą wbudowanego projektanta szablonów. 

Blogger oferuje również pewne zaawansowane funkcje, których nie można znaleźć na innych bezpłatnych platformach wydawniczych. Możesz na przykład ograniczyć dostęp do swoich treści do wybranej grupy użytkowników Google, organizować swoje posty za pomocą etykiet, udostępniać je w serwisach społecznościowych i zarabiać na nich za pomocą AdSense.

Ta platforma wydawnicza jest idealna dla właścicieli witryn, którzy chcą skupić się na publikowaniu treści multimedialnych lub dostarczaniu potencjalnym klientom podstawowych informacji o swojej działalności, zamiast martwić się o techniczne aspekty prowadzenia bloga. Spójrz na przerywnik poniżej.

Strona Interim zbudowana na alternatywnym Bloggerze WordPress

Kluczowe zalety:

 • Zapewnia hosting, certyfikat SSL, szablony i gadżety
 • Idealny dla początkujących, którzy chcą tworzyć proste blogi i strony biznesowe

Znalezienie rozwiązania, które działa dla Ciebie

Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć świadomość marki, czy przekonwertować odwiedzających, każde z powyższych narzędzi pomoże Ci wprowadzić firmę do internetu. Kluczem do wyboru odpowiedniego dla Twojej marki jest ustalenie, co chcesz osiągnąć.

Platformy publikujące i narzędzia do tworzenia witryn mogą pomóc w szybkim tworzeniu treści witryny i zwiększaniu liczby odbiorców, natomiast CMS umożliwi zbudowanie witryny i zarządzanie nią, która z biegiem czasu spełnia potrzeby związane z celami Twojej firmy.

Przeczytaj także:

Należymy do IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
 • Klimatyzacja Kraków
 • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram