Bug

Błąd jest jednym z najczęstszych problemów występujących podczas tworzenia oprogramowania. Błąd, zwany również bugiem, jest sytuacją, w której program nie działa zgodnie z oczekiwaniami programisty. Może to objawiać się różnymi sposób - od drobnych niedogodności, takich jak błędne wyświetlanie tekstu, po poważne problemy, które uniemożliwiają działanie programu.

Błędy mogą wynikać z niepoprawnego zrozumienia specyfikacji projektu, literówki w kodzie, błędnego algorytmu czy niespodziewanego zachowania systemu. W celu wykrycia błędów programiści stosują różne techniki testowania, takie jak testy jednostkowe, testy integracyjne czy testy manualne.

Istnieje wiele narzędzi do zarządzania błędami, takich jak systemy śledzenia błędów (np. Jira, Bugzilla) czy narzędzia do debugowania kodu (np. debugger w środowisku programistycznym). Dzięki nim możliwe jest identyfikowanie, śledzenie i naprawianie błędów w oprogramowaniu.

Przykładem błędu może być sytuacja, kiedy aplikacja bankowa kalkuluje niewłaściwe odsetki dla klienta lub gdy gra komputerowa zawiesza się w nieoczekiwanym momencie. W obu przypadkach konieczne jest znalezienie i poprawienie błędu, aby zapewnić prawidłowe działanie programu.

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram