QA (Quality Assurance)

QA, czyli Quality Assurance, to proces zapewnienia jakości oprogramowania. Jest to dział odpowiedzialny za testowanie funkcjonalności i wydajności systemu w celu zapewnienia, że spełnia on założone standardy jakości. Celem QA jest zapobieganie błędom poprzez wczesne wykrywanie i eliminowanie potencjalnych problemów.

Testerzy QA są odpowiedzialni za tworzenie testów, wykonywanie testów manualnych i automatycznych, analizę wyników testów oraz raportowanie znalezionych błędów. Dzięki ich pracy możliwe jest poprawne działanie oprogramowania oraz zwiększenie satysfakcji użytkowników.

Przykłady działań związanych z QA to testowanie funkcjonalne, testowanie wydajnościowe, testowanie bezpieczeństwa, testowanie użyteczności, testowanie kompatybilności. Istnieje wiele narzędzi wspomagających proces QA, takich jak Selenium, Jira, TestRail czy LoadRunner.

Dobrze zaplanowany proces QA ma kluczowe znaczenie dla sukcesu projektu informatycznego. Dzięki regularnemu testowaniu już na wczesnych etapach można uniknąć kosztownych poprawek w późniejszych fazach projektu. Dlatego też firma, która dba o jakość swojego oprogramowania, inwestuje w działy QA i testerów wyszkolonych w zakresie testowania oprogramowania.

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram