28 wrz, 2022
admin2023

Aplikacje webowe - czym są i dlaczego warto ją stworzyć dla swojej firmy

Aplikacje internetowe a strony internetowe – czasami są mylone ze sobą, a dla właścicieli stron internetowych znajomość różnicy może być pomocna. Zrozumienie, czy prowadzisz aplikację internetową, czy witrynę internetową, może pomóc w lepszym zrozumieniu Twoich wymagań i efektywniejszej komunikacji z programistami.

Dlaczego potrzebujesz aplikacji webowej?

Spis treści

Krótko mówiąc, aplikacje internetowe mają charakter interaktywny, podczas gdy strony internetowe istnieją po to, by dostarczać informacji. Witryny internetowe świetnie nadają się do prezentowania treści blogów i informacji kontaktowych, ale do dalszego wykorzystania może być potrzebna aplikacja internetowa.

Oczywiście wiele platform internetowych zawiera  zarówno treści statyczne, jak i interaktywne, w zależności od tego, którą część witryny odwiedzasz. Z tego powodu granica między nimi może się zamazać, zwłaszcza we współczesnej sieci.

W tym artykule porównamy aplikacje internetowe i strony internetowe, przedstawimy niektóre z kluczowych różnic, a następnie porozmawiamy o tym, jak wybrać tę, która jest dla Ciebie odpowiednia. Zacznijmy!

Aplikacje internetowe a strony internetowe: czym są i czym się różnią

Prawda jest taka, że dla użytkownika końcowego zarówno aplikacje internetowe, jak i strony internetowe mogą wyglądać tak samo, a większość zwykłych użytkowników nazywa wszystko „witryną”.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy klikają adres URL i są kierowani na stronę. Jednak od tego momentu doświadczenie może się różnić w zależności od tego, czy weszli do aplikacji internetowej lub witryny internetowej.

Aplikacje internetowe są interaktywne

Aplikacja internetowa reaguje w pewnej formie na odwiedzających. Dobrym przykładem, z którego korzysta praktycznie każdy w internecie, jest Google:

Gdy wpiszesz coś w Google i klikniesz Wyszukiwarka Google , zwróci odpowiedź w postaci wyników wyszukiwania. Jest to funkcja, którą zapewnia Google. W ten sposób zapewnia interaktywne narzędzie, które jest czymś więcej niż tylko informacją. W rzeczywistości praktycznie wszystkie usługi Google to aplikacje internetowe – Gmail,  Google Analytics , Dokumenty Google i inne.

Zazwyczaj aplikacje internetowe są pisane przy użyciu dodatkowych języków do HTML. Na przykład mogą również wykorzystywać CSS, PHP, JavaScript i inne, aby zapewnić bardziej dynamiczne możliwości. Niektóre z tych funkcji obejmują paski wyszukiwania, interaktywne formularze i funkcje e-commerce.

Zasadniczo, jeśli odwiedzający mogą wysyłać jakieś prośby i otrzymywać odpowiedzi, jest to prawdopodobnie aplikacja internetowa. Dodatkowo, jeśli możesz licytować lub płacić za przedmioty, to jest to coś więcej niż tylko strona internetowa.

Strony internetowe mają charakter informacyjny

Natomiast strony internetowe mają charakter informacyjny. Oznacza to, że nie zawierają żadnych elementów zmieniających się na podstawie działań użytkownika. Aby zilustrować, wiele witryn restauracji pasuje do tej kategorii:

Zwykle zawierają wiele informacji, w tym lokalizację restauracji i jej menu. Ponadto, chociaż zawiera informacje kontaktowe, są one tylko w formie numeru telefonu lub adresu e-mail.

Przykładami witryn są blogi, wiadomości i witryny z przepisami. Typowa witryna blogowa przedstawia czytelną treść, którą użytkownicy mogą przeglądać – i może zawierać linki do innych postów, a także obrazy i filmy – ale poza tym nie zawiera niczego interaktywnego. Jeśli nie ma elementu działającego przez użytkownika, który spowoduje odpowiedź, jest to witryna internetowa, a nie aplikacja internetowa.

Witryny świetnie nadają się do prezentowania informacji kontaktowych, harmonogramów wydarzeń i opisów usług. Prezentują treści, ale nie mają możliwości odbierania informacji od użytkowników.

Jak współpracują ze sobą aplikacje internetowe i strony internetowe?

W tym momencie być może zdałeś sobie sprawę, że nie zawsze jest łatwo odróżnić aplikację internetową od witryny internetowej. W rzeczywistości istnieje wiele nakładających się elementów, a wiele witryn internetowych zawiera elementy aplikacji internetowych (i odwrotnie). Z tego powodu nie chcesz zbytnio skupiać się na różnicach między witrynami i aplikacjami internetowymi.

Na przykład WordPress doskonale radzi sobie z obsługą statycznych stron internetowych, ale jego zaplecze zapewnia wysoce konfigurowalny i rozbudowany system zarządzania treścią (CMS) . W związku z tym, chociaż witryna może nie zawierać żadnych elementów interaktywnych, zarządza się nią za pomocą aplikacji internetowej.

Innym przykładem może być strona biznesowa, która zawiera informacje, ale także linki do internetowego sklepu e-commerce. Właściwie nasza własna strona jest świetnym przykładem. W tej chwili angażujesz się w treści naszego bloga, ale znajdziesz też wiele linków do zakupu naszych wtyczek i motywów (takich jak nasz popularny motyw Neve). Zasadniczo aplikacje internetowe i witryny internetowe łączą się, gdy właściciel witryny chce dodać dodatkowe funkcje. Na przykład, jeśli właściciel tajskiej restauracji, o której mówiliśmy powyżej, szukał sposobów na zwiększenie działalności, może rozszerzyć swoją witrynę o system zamówień online. Stałoby się to wówczas aplikacją internetową, chociaż podstawowa funkcjonalność i funkcje pozostałyby takie same.

Aplikacja internetowa a strona internetowa: jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Wiele małych, tradycyjnych firm zaczyna od stworzenia prostej witryny internetowej, ale w miarę rozwoju może się okazać, że będą potrzebować większej liczby funkcji, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów lub generować kontakty do potencjalnych klientów. Może chcieć, aby klienci mogli zamawiać produkty bezpośrednio z ich witryny, zbierać opinie za pomocą ankiety, a nawet po prostu zwiększać zaangażowanie za pomocą czegoś zabawnego i interaktywnego.

Na przykład sklep z detalami samochodowymi może zwiększyć ruch w witrynie dzięki aplikacji internetowej, która pozwala wybrać różne kolory lakieru i zobaczyć, jak wyglądałyby na Twoim samochodzie. Jest to funkcja o wartości dodanej, która przekształca witrynę internetową w aplikację internetową.

Niemniej jednak niektórzy mogą uznać za korzystne, aby ich witryna była prosta. Funkcje aplikacji internetowych mogą skomplikować działalność Twojej firmy, na przykład sklep internetowy akceptujący karty kredytowe. Ten sklep jest odpowiedzialny za ochronę danych osobowych swoich klientów, a także musi być zgodny z PCI. Zawsze są kompromisy do rozważenia.

Pomimo tych potencjalnych problemów, wielu wybiera aplikacje internetowe zamiast stron internetowych – na przykład większość sklepów e-commerce w Internecie to aplikacje internetowe. Często dostarczają one ważnego narzędzia zaspokajającego potrzeby użytkowników – bez nich internet mógłby być znacznie mniej interesujący.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dopiero zaczynasz, możesz potrzebować tylko prostej, informacyjnej strony internetowej. Jeśli jednak Twoje długoterminowe cele wskazują, że możesz potrzebować aplikacji internetowej, na razie możesz zacząć planować.

Jeśli chcesz już teraz zamówić stronę lub aplikację webową dla siebie, napisz lub zadzwoń!

Dlaczego posiadanie aplikacji webowej w firmie jest ważne?

Aplikacje webowe są niezbędne z kilku powodów. Oferują one wiele zalet, a jedną z nich jest wykonywanie wszystkich niezbędnych funkcji za pomocą przeglądarki internetowej zamiast zainstalowanego oprogramowania. Ponadto funkcjonalność oparta na chmurze sprawia, że aplikacje internetowe stają się niezbędnym elementem biznesu w dzisiejszym, rozwijającym się świecie. Organizacje przyjmują i tworzą aplikacje internetowe z pomocą programistów, aby sprostać ich wymaganiom biznesowym. Oto pięć powodów, dla których warto rozważyć aplikacje internetowe.

Aplikacje internetowe są niezbędne z kilku powodów. Oferują one wiele zalet, a jedną z nich jest wykonywanie wszystkich niezbędnych funkcji za pomocą przeglądarki internetowej zamiast zainstalowanego oprogramowania. Ponadto funkcjonalność oparta na chmurze sprawia, że aplikacje internetowe stają się niezbędnym elementem biznesu w dzisiejszym, rozwijającym się świecie.

Organizacje przyjmują i tworzą aplikacje internetowe z pomocą programistów, aby sprostać ich wymaganiom biznesowym. Pięć powodów, dla których aplikacje internetowe są ważne:

1. PRZEWAGA KONKURENCYJNA

Część ich znaczenia wynika z osiągania przez firmy przewagi konkurencyjnej za pomocą aplikacji internetowych. Aplikacje internetowe, zwiększające możliwości urządzeń mobilnych, są niezbędnym narzędziem do pozyskiwania i utrzymywania klientów. Ponieważ aplikacje internetowe są aplikacjami internetowymi, firmy wykorzystują te aplikacje jako potężne zasoby do sprzedaży swoich towarów. Tworząc dostosowaną aplikację mobilną, firmy mogą tworzyć niestandardowe oprogramowanie, systemy operacyjne i doskonałe rozwiązania dla swoich klientów.

2. KORZYSTA Z WIELU PLATFORM

Aplikacje internetowe eliminują obawy, czy aplikacja działa skutecznie i wydajnie na wielu platformach. Platformy takie jak komputer stacjonarny, tablet i inne urządzenia mobilne. Jego wieloplatformowość sprawia, że aplikacje internetowe nie są już luksusem, ale w niektórych przypadkach koniecznością. Mogą zarabiać na składkach członkowskich, składkach lub reklamach, a także aktualizować się bez konieczności interwencji użytkownika.

3. UNIKAJ OGRANICZEŃ

Aplikacje internetowe unikają członkostwa w sklepach z aplikacjami, opłat i ograniczeń, jeśli chodzi o każdy program. Pozwalają firmom na publikowanie swoich wersji we własnym czasie i omijanie sklepów z aplikacjami. Ponadto istnieją wszelkiego rodzaju narzędzia oparte na chmurze, które umożliwiają firmom korzystanie z chmury do rozszerzania pamięci masowej.

4. BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie firmy muszą być świadome zagrożeń bezpieczeństwa związanych z ich aplikacjami. Aplikacje internetowe mogą chronić witryny internetowe i programy. Zostały zaprojektowane z myślą o większej prywatności i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przy tak wielu technologiach internetowych dostępnych obecnie na rynku ochrona aplikacji może być łatwa.

Rynki takie jak Europa i Azja polegają na aplikacjach mobilnych ze względów bezpieczeństwa. Ponieważ użytkownicy nie aktualizują aplikacji internetowych, mogą pojawić się natychmiastowe ulepszenia w celu naprawienia błędów i problemów z bezpieczeństwem.

5. OBSŁUGA KLIENTA

Aplikacje internetowe oferują opcje rozszerzonej obsługi klienta. Mogą być pierwszą linią kontaktu między potencjalnymi klientami a biznesem. Aplikacje są opracowywane tak, aby obsługa klienta była dostępna w dowolnym momencie i mogą pomóc w budowaniu lojalności klientów.

Wniosek

Na pierwszy rzut oka aplikacje internetowe a strony internetowe mogą nie wydawać się wielkim problemem. Jednak zrozumienie ich różnic może pomóc w planowaniu przyszłości i lepszej komunikacji z zespołem.

Z jednej strony strony internetowe świetnie nadają się do prezentowania Twoich usług lub informacji kontaktowych i nie wymagają wkładu ze strony użytkownika końcowego. Z drugiej strony aplikacje internetowe umożliwiają odwiedzającym składanie próśb i otrzymywanie odpowiedzi. To, co wybierzesz, będzie zależało od Twoich osobistych potrzeb oraz potrzeb Twoich klientów i odwiedzających.

Ogólnie rzecz biorąc, we współczesnej sieci granica między witrynami a aplikacjami internetowymi jest niewyraźna. Dlatego chociaż zrozumienie różnic jest pomocne, należy również pamiętać, że Twoja witryna może zawierać zarówno elementy statyczne, jak i interaktywne, i to jest w porządku.

Aby otrzymać produkt dla siebie, już dziś skontaktuj się z naszą firmą, która dostarcza unikalnych, nowoczesnych i skrojonych pod twoje potrzeby produktów!

Przeczytaj także:

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram