19 wrz, 2022
admin2023

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych i dlaczego warto na nie wydawać pieniądze?

Jak wyglądało pozycjonowanie stron internetowych w przeszłości?

Pozycjonowanie w sieci wywoływało kiedyś u ludzi negatywne reakcje. Dzieje się tak ze względu na ogromną konkurencję na rynku SEO i SEM. Bardzo często firmy te zaniedbywały swoich klientów. Ich marketing był nachalny, co nie przyniosłoby żadnych pozytywnych rezultatów. Ponadto podpisywali umowy, które nie były dla ich klientów niejednoznaczne.

Co to jest pozycjonowanie stron www?

Spis treści

Branża marketingu internetowego zmieniła się ostatnio na lepsze. Dzieje się tak za sprawą wyszukiwarki Google i jej nowych algorytmów (np . panda, pingwin i koliber – nazwy aktualizacji). Co więcej, nie należy zapominać o zmianach wywołanych przez tzw. Black Hat SEO.

Black Hat SEO- to popularna nazwa metody pozycjonowania stron internetowych, która oszukuje algorytmy Google i podaje fałszywe dane. Krótko mówiąc, to moment, w którym pozycjonerzy korzystaliby z linków niskiej jakości, umieszczali spam na blogach i stronach internetowych, uruchamiali wiele stron internetowych i kopiowali treści niskiej jakości z innych stron internetowych oraz wklejali treści z mieszarek SEO. Ogólnie rzecz biorąc, proces ten prowadziłby do umieszczania spamu w Internecie. Metody te nie były zgodne z celem wyszukiwarki Google, jakim było dostarczanie użytkownikom treści wysokiej jakości.

Google uniemożliwił pojawianie się takich stron w Internecie za pomocą wspomnianych już aktualizacji. Wiele witryn pozycjonowanych tymi metodami zostało zbanowanych lub straciło wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarek. Minęło kilka lat i firmy, które zapewniłyby swoim klientom szybkie i tanie usługi pozycjonowania stron internetowych, wycofały się z rynku. Było to z korzyścią dla ludzi, bo teraz mogą być pewni, że na rynku są tylko firmy, które oferują wysokiej jakości usługi.

Jak teraz wygląda pozycjonowanie w sieci?

Z pewnością wielokrotnie słyszałeś zdanie: „content is the king”. Rzeczywiście, to prawda. W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych skupia się na określeniu potrzeb użytkowników stron internetowych, na wysokiej jakości treści oraz na jasnym i konkretnym przekazie, który odpowie na ich pytania i wniesie wkład w ich wiedzę. Treści wysokiej jakości to za mało. Strona internetowa musi spełniać wiele kryteriów, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu Google.

Analiza statystyk za pomocą Google Analytics

Tak zwane czynniki rankingowe nie są znane opinii publicznej. Google nie ujawnia zbyt wielu informacji, ale można je ustalić, pracując nad optymalizacją i pozycjonowaniem strony.

Ważnymi czynnikami rankingu SEO są:

Treści wysokiej jakości

Wysokiej jakości linki zewnętrzne

Liczba i jakość adresów IP, z których pochodzą linki

Liczba i jakość domen, z których pochodzą linki

Otwarcie certyfikatu SSL

Budowa responsywnej strony internetowej

Słowa kluczowe na stronie

Znaczniki tytułów, meta i alternatywnych witryn

Ustalenie hierarchii nagłówków H1, H2 i H3

Aktualizacje mapy witryny i konfiguracja narzędzi Google dla webmasterów

Ping strony internetowej, który sprawia, że robot Google czyta nowe treści

Źródła takie jak Semrush, Ahrefs, MajesticSeo określiły liczbę czynników rankingowych Google SEO, a mianowicie 200 z nich.

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych można łatwo zautomatyzować. Wymaga to jednak zarówno umiejętności technicznych, jak i miękkich. Ważna jest nie tylko specjalistyczna wiedza z zakresu optymalizacji stron internetowych, ale także z zakresu budowania linków, buforowania stron, strategii marketingowej dopasowanej do Twojej grupy docelowej, analizy konkurencji, analizy rynku i przydatnych treści.

Podstawowy proces pozycjonowania strony internetowej:

Analiza rynku, konkurencji i grupy docelowej

Wysokiej jakości projekt strony internetowej

Wysokiej jakości linki zwrotne

Witryny buforowe

Współpraca z blogerami w celu opublikowania artykułów o Twojej firmie

Indeksowanie i konserwacja stron internetowych

1. Analiza rynku, konkurencji i grupy docelowej.

Analiza rynku i konkurencji pozwoli Ci uzyskać informacje o potrzebach Twojej grupy docelowej. Dzięki Similarweb, Semrush, Google Keyword Planner będziesz w stanie określić słowa kluczowe o wysokiej konwersji.

2. Wysokiej jakości projekt strony internetowej

Istnieją trzy główne obszary, które są ważne przy tworzeniu wysokiej jakości strony internetowej: rozwój techniczny, projekt graficzny i wysokiej jakości treść. Podczas pracy nad pozycjonowaniem strony ważne jest, aby strona była szybka, bezpieczna, responsywna, przejrzysta i zawierała wartościową treść. Powinna być na nim publikowana unikalna treść. Powinna opisywać usługi firmy, aby strona wyróżniała się na tle innych. Jest to szczególnie ważne, gdy firma sprzedaje popularne produkty lub oferuje popularne usługi i ma wielu konkurentów.

3. Budowanie linków

Witryny buforowe to witryny internetowe, blogi i strony docelowe, które zostały opracowane w celu wzmocnienia linkowania Twojej witryny i zwiększenia ruchu na Twojej stronie docelowej. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie domeny, łącząc swoją witrynę z witrynami buforowymi. Korzystne jest, gdy zostały opracowane kilka lat wcześniej i są również powiązane z odpowiednimi stronami internetowymi. Ogromne znaczenie w tym procesie ma zróżnicowanie skryptów CMS i stosowanie oddzielnych adresów IP dla każdej witryny. Zalecana jest również dywersyfikacja dostawców hostingu. W ten sposób takie buforowane strony z linkami nie tylko zapewnią wysokiej jakości linki, ale także przekierują odwiedzającego do głównej domeny. Dostarczą Ci również leady.

4. Jakościowe linki zwrotne

Jednym z wiodących czynników rankingu SEO jest wystarczająca liczba tzw. linków zwrotnych. Oczywiście muszą być wysokiej jakości. Korzystanie z programów wymiany linków, takich jak xrumer itp., może prowadzić do spadku pozycji w wyszukiwarce Google. Istnieje duże prawdopodobieństwo zablokowania lub odfiltrowania przez Google. Jakich linków potrzebujesz w takim razie? Potrzebujesz linków, które przekierują Cię do bezpiecznych stron, do stron znanych i tych, których treść jest skorelowana z Twoją. Poszukiwane są również domeny różnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Im wyższa jakość linkowanej strony, tym wyższa pozycja w rankingu i większa wiarygodność. W tym przypadku nie liczy się liczba, ale jakość.

5. Buforowe strony internetowe

Warto mieć serwisy buforowe – np. blogi, które przekierowują odwiedzających na stronę docelową i które również znajdują się wysoko w rankingu Google. Szukamy linków do znanych stron internetowych, takich jak profile czy komentarze na forach internetowych. Wszystkie buforowane strony powinny być indeksowane po zamieszczeniu nowej treści, aby robot Google jak najszybciej je odwiedził.

6. Współpraca z blogerami w celu opublikowania artykułów o Twojej firmie

Ze względu na dynamiczny rozwój rynku influencerów i blogerów istnieje wiele możliwości zamieszczania artykułów sponsorowanych i recenzji produktów. Nie tylko budujesz linkowanie swojej witryny, ale także wzmacniasz swoją identyfikację wizualną, gdy publikujesz artykuły o swojej firmie i usługach. Co więcej, zwiększasz ruch na swojej stronie, co zwiększa konwersję strony.

7. Indeksowanie i konserwacja stron internetowych

Efekty wytężonej pracy nad każdym aspektem pozycjonowania strony internetowej widzimy już po kilku miesiącach. Efekty to: wysoka pozycja serwisu i duży ruch na stronie oraz konwersja prowadząca do wzrostu przychodów. Bardzo często pojawia się pokusa rezygnacji z dalszego rozwoju serwisu. I to jest ogromny błąd. Pozycjonowanie, praca nad rozwojem zawartości zarówno strony buforowej, jak i strony docelowej to proces, który powinien być ciągły. Jeśli tego nie zrobisz, negatywne skutki takiego postępowania będą widoczne już niedługo. Wyszukiwarka Google zapewnia użytkownikom tylko zaktualizowaną i ulepszoną treść. Żadna pozycja w rankingu wyszukiwarki Google nie jest trwała, dlatego wymagana jest ciągła praca.

Pozycjonowanie stron internetowych to inwestycja długoterminowa. Bardzo często na efekty trzeba czekać kilka miesięcy. Twoja witryna, która dobrze się konwertuje, ma więcej odwiedzających, których otrzymujesz za rozsądną cenę. Nie jesteśmy narażeni na dynamiczny wzrost konkurencji i drastyczny spadek ruchu na stronie. Dzieje się tak w przypadku korzystania z Google Ads jako podstawowego źródła ruchu w witrynie. Ważna jest dywersyfikacja, która minimalizuje ryzyko i do tego zachęcamy.

Przeczytaj także:

Należymy do CODEXO | IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram