Jak zablokować stronę internetową?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć blokować niektóre witryny na swoim komputerze. Niektóre witryny mogą rozpowszechniać wirusy, zawierać treści wulgarne, a nawet próbować ukraść Twoje dane osobowe. Chociaż sam możesz być bardziej niż zdolny do unikania tych stron internetowych, nie dotyczy to jednak każdego, kto korzysta z Twojego urządzenia. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być zablokowanie niektórych witryn.

Jak blokować strony internetowe?

Spis treści

Istnieją różne sposoby blokowania stron internetowych. Możesz wybrać blokowanie stron internetowych tylko w określonych przeglądarkach, całym systemie operacyjnym lub nawet routerze sieciowym. Oto jak blokować strony internetowe.

W Twoim komputerze

Jeśli chcesz kontrolować dostęp do stron internetowych tylko na jednym komputerze, możesz ustawić blokadę na poziomie systemu operacyjnego. Ta metoda blokowania stron internetowych nie jest zbyt trudna do skonfigurowania i będzie działać w różnych przeglądarkach.

Jak zablokować dowolną witrynę internetową na komputerach z systemem Windows?

Jednym z filarów Internetu jest system DNS, który tłumaczy łatwe do zapamiętania (i wpisywania) nazwy, takie jak www.google.com, na równoważne adresy IP (8.8.8.8). Podczas gdy korzystasz z serwerów DNS, aby dostać się do stron internetowych, Twój komputer ma również coś, co nazywa się plikiem HOSTS, w którym te informacje mogą być przechowywane lokalnie. Może to służyć do zablokowania dostępu do niechcianych stron internetowych. 

1. Upewnij się, że masz dostęp administratora na swoim komputerze. Zaloguj się do komputera przy użyciu konta administratora i przejdź do C:\Windows\System32\drivers\etc\

2. Kliknij dwukrotnie plik o nazwie „hosts” i wybierz Notatnik z listy programów, aby otworzyć plik. Kliknij OK. Ostatnie dwie linie twojego pliku hosts powinny brzmieć „# 127.0.0.1 localhost” i „# ::1 localhost”.

2a. Jeśli nie możesz edytować pliku, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy plik oznaczony jako hosts i wybrać Właściwości. Kliknij kartę Zabezpieczenia, wybierz konto administratora i kliknij Edytuj.

2b. W wyskakującym okienku ponownie wybierz konto i zaznacz Pełna kontrola. Kliknij Zastosuj > Tak. Teraz kliknij OK we wszystkich wyskakujących okienkach.

3. Na końcu pliku możesz dodać adresy stron internetowych do zablokowania. Aby to zrobić, po prostu dodaj linię na końcu pliku, z 127.0.0.1, a następnie nazwą witryny, którą chcesz zablokować - spowoduje to przekierowanie nazwy witryny na komputer lokalny.

4. Aby zablokować Google, dodaj na przykład „127.0.0.1 www.google.com” na końcu pliku bez cudzysłowów. W ten sposób możesz zablokować dowolną liczbę witryn, ale pamiętaj, że możesz dodać tylko jedną w wierszu.

5. Powtarzaj ten krok, aż dodasz wszystkie witryny, które chcesz zablokować.

6. Teraz zamknij plik hosts i kliknij Zapisz. Uruchom ponownie komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać, a przekonasz się, że wszystkie te witryny są teraz zablokowane.

Jak zablokować dowolną witrynę na komputerze Mac?

Oto jak blokować strony internetowe w systemie OS X .

 1. 1. Upewnij się, że masz dostęp administratora do komputera Mac. Teraz otwórz Terminal. Możesz go znaleźć w /Applications/Utilities/Terminal.
 2. 2. Wpisz sudo nano /etc/hosts i naciśnij enter. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło użytkownika (logowania).
 3. 3. Spowoduje to otwarcie pliku /etc/hosts w edytorze tekstu. Wpisz nazwę witryny w nowej linii w tym formacie „127.0.0.1 www.blockedwebsite.com” (bez cudzysłowów). Dla każdej witryny, którą chcesz zablokować, rozpocznij nową linię i wpisz to samo polecenie, podając tylko nazwę zastępowanej witryny. Po zakończeniu naciśnij ctrl+x, a następnie Y, aby zapisać zmiany.
 4. 4. Teraz wpisz polecenie sudo dscacheutil -flushcache i naciśnij Enter lub uruchom ponownie komputer, aby upewnić się, że strony internetowe są zablokowane.

Jak zablokować dowolną witrynę na poziomie przeglądarki?

Zablokowanie witryny w dowolnej przeglądarce to najprostszy sposób na wykonanie zadania.

W przeglądarce Firefox możesz zainstalować dodatek o nazwie BlockSite , aby zablokować witrynę.

 1. Zainstaluj dodatek, naciśnij ctrl+shift+a i kliknij Rozszerzenia po lewej stronie. Teraz kliknij Opcje pod BlockSite. W wyskakującym okienku kliknij Dodaj i wpisz nazwę witryny, którą chcesz zablokować. Powtórz ten proces dla wszystkich stron internetowych, do których nie chcesz uzyskiwać dostępu. Kliknij OK.
 2. Teraz te strony będą blokowane w Firefoksie. Możesz także ustawić hasło w BlockSite, aby uniemożliwić innym edycję listy zablokowanych stron internetowych. Można to zrobić za pomocą menu opcji opisanego w poprzednim kroku.

BlockSite jest również dostępny w przeglądarce Google Chrome .

Internet Explorer umożliwia łatwe blokowanie stron internetowych. Oto jak.

 • Otwórz przeglądarkę i przejdź do Narzędzia (alt+x) > Opcje internetowe. Teraz kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij czerwoną ikonę Witryny z ograniczeniami. Kliknij przycisk Witryny pod ikoną.
 • Teraz w wyskakującym okienku ręcznie wpisz witryny, które chcesz blokować, pojedynczo. Kliknij Dodaj po wpisaniu nazwy każdej witryny. Po zakończeniu kliknij Zamknij i kliknij OK we wszystkich innych oknach. Teraz te strony będą blokowane w Internet Explorerze.

Na telefonie lub tablecie

Jak zablokować dowolną witrynę internetową na iPhonie i iPadzie?

Apple ma kilka przydatnych narzędzi kontroli rodzicielskiej, które umożliwiają blokowanie niektórych witryn internetowych. Oto jak.

 1. Wybierz Ustawienia > Ogólne > Ograniczenia.
 2. Stuknij w Włącz ograniczenia. Teraz ustaw hasło do ograniczeń. Idealnie powinno różnić się od hasła używanego do odblokowania telefonu.
 3. Po ustawieniu hasła przewiń w dół i dotknij Witryny. Tutaj możesz albo ograniczyć treści dla dorosłych, albo zezwolić na dostęp tylko do określonych stron internetowych.
 4. Tylko w określonych witrynach dostępna jest krótka lista dozwolonych witryn, w tym Discovery Kids i Disney, ale można również dodawać witryny, dotykając Dodaj witrynę.
 5. Jeśli dotkniesz Ogranicz treści dla dorosłych, Apple zablokuje witryny, które są uważane za budzące zastrzeżenia, ale możesz dodać witryny do białej listy, dotykając Dodaj witrynę w obszarze Zawsze zezwalaj lub umieścić je na czarnej liście, dotykając ich w obszarze Nigdy nie zezwalaj.
 6. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do zablokowanej witryny, zobaczysz komunikat informujący, że jest ona ograniczona. Stuknij Zezwól na witrynę internetową i wprowadź kod dostępu Ograniczenia, aby otworzyć tę witrynę.

Jak zablokować dowolną witrynę na telefonie z Androidem?

W systemie Android możesz zrobić kilka różnych rzeczy. Jeśli masz zrootowany telefon, możesz blokować witryny, edytując plik hosts na swoim urządzeniu, aby przekierowywać witryny, które chcesz zablokować. Będziesz potrzebować menedżera plików i edytora tekstu - najłatwiejszą opcją jest skorzystanie z naszej ulubionej aplikacji ES File Explorer, która pozwala robić obie te rzeczy. Oto jak to działa.

 1. Zainstaluj Eksplorator plików ES . Otwórz Eksplorator plików ES i dotknij przycisku menu w lewym górnym rogu. Stuknij w Lokalne > Urządzenie > System > itd.
 2. W tym folderze zobaczysz plik o nazwie hosts — dotknij go, a w wyskakującym menu dotknij tekstu. W następnym wyskakującym okienku dotknij ES Note Editor.
 3. Stuknij przycisk edycji na górnym pasku.
 4. Teraz edytujesz plik i aby zablokować witryny, chcesz przekierować ich DNS. Aby to zrobić, po prostu zacznij nowy wiersz i wpisz „127.0.0.1 www.blockedwebsite.com” (bez cudzysłowów, gdzie zablokowana witryna to nazwa witryny, którą blokujesz) dla każdej witryny, którą chcesz zablokować. Na przykład musisz wpisać 127.0.0.1 www.google.com, aby zablokować Google.
 5. Uruchom ponownie urządzenie z Androidem.

Jeśli ta metoda jest dla Ciebie zbyt skomplikowana, możesz zainstalować aplikację antywirusową, taką jak Trend Micro , która umożliwia blokowanie witryn internetowych.

 1. Zainstaluj aplikację i uruchom ją. Przejdź do Opcje > Bezpieczne surfowanie.
 2. Teraz przesuń palcem do Kontroli rodzicielskiej i kliknij skonfiguruj konto. Utwórz konto, a zobaczysz w aplikacji opcję o nazwie Lista zablokowanych. Dotknij go i dotknij Dodaj. Teraz dodaj strony, które chcesz blokować pojedynczo. Gdy to zrobisz, nie będziesz mieć dostępu do tych witryn na swoim smartfonie z Androidem.

Jak zablokować dowolną witrynę w systemie Windows Phone?

Nie możesz zrobić pełnego bloku witryn w systemie Windows Phone, kup, że możesz pobrać przeglądarkę AVG Family Safety . Domyślnie blokuje witryny zawierające złośliwą lub wulgarną zawartość, a jeśli kupisz licencję antywirusową AVG i utworzysz konto, możesz dostosować listę zablokowanych witryn internetowych.

Jak zablokować dowolną witrynę w swojej sieci?

Jeśli masz w domu sieć Wi-Fi, łatwiej jest po prostu ustawić blokadę na niechciane strony internetowe za pośrednictwem routera Wi-Fi. Większość routerów nie ma bardzo przyjaznych dla użytkownika interfejsów, więc może to być trochę zniechęcające i oczywiście kroki mogą się różnić dla każdego routera, ale podstawowy proces, który stosujesz, jest dość podobny, więc jeśli jesteś trochę cierpliwy , jest to całkiem proste.

Zmiana niewłaściwego ustawienia może przypadkowo wyłączyć połączenie, więc jeśli utkniesz, natychmiast skontaktuj się z usługodawcą internetowym.

 1. Wypróbowaliśmy to na routerze Beetel 450TC1 dostarczonym przez MTNL w Delhi oraz z routerem Binatone dostarczonym przez Airtel. Kroki były dokładnie takie same dla obu. Aby rozpocząć, musisz przejść do ustawień routera. Otwórz dowolną przeglądarkę i wpisz 192.168.1.1 w pasku adresu. Naciśnij enter. Niektóre routery używają innego adresu, więc jeśli to nie zadziała, sprawdź, czy jest on wymieniony w dokumentacji Twojego dostawcy usług internetowych.
 2. Teraz będziesz musiał wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Zostało to ustawione podczas instalacji twojego połączenia - domyślnie są to zwykle nazwa użytkownika: admin i hasło: hasło. Jeśli nie, skontaktuj się z usługodawcą internetowym i uzyskaj poprawną nazwę użytkownika i hasło.
 3. Jak wspomniano wcześniej, interfejs może się różnić. W naszym routerze MTNL odkryliśmy, że możemy blokować strony internetowe w obszarze Zarządzanie dostępem> Filtr.
 4. Tutaj znajduje się rozwijane menu o nazwie Wybór typu filtra. Wybraliśmy filtr URL i wpisaliśmy witrynę, którą chcieliśmy zablokować w polu adresu URL poniżej. Nad tym polem znajduje się opcja Aktywna. Tutaj zobaczyliśmy dwa przyciski, Tak i Nie. Wybraliśmy Tak i wcisnęliśmy Zapisz. To zablokowało witrynę w naszej sieci.
 5. Korzystając z tej metody, możesz utworzyć 16 list zablokowanych stron internetowych, z których każda zawiera 16 stron internetowych, co pozwala zablokować do 256 stron internetowych. Ponownie, będzie się to różnić w zależności od routera lub routera.

Ten przewodnik powinien pomóc Ci blokować strony internetowe na prawie każdym urządzeniu. Jeśli znasz inne metody blokowania witryn, daj nam znać w komentarzach.

Przeczytaj także:

Należymy do IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
 • Klimatyzacja Kraków
 • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram