17 paź, 2022
admin2023

Pingować czy nie pingować Google? Jednak pingować!

John Mueller z Google powiedział, że pingowanie Google, iż plik mapy witryny został zaktualizowany, może pomóc w szybkim indeksowaniu nowych treści. Powiedział, że to po prostu praktyka Google, aby pingować Google, gdy plik mapy witryny jest aktualizowany.

Pingować w Google?

Spis treści

Oczywiście nie gwarantuje to indeksowania. Google nadal nie indeksuje wszystkiego, więc tylko dlatego, że możesz pingować Google w sprawie nowego adresu URL, nie oznacza to, że Google go zindeksuje.

John Mueller napisał na Twitterze : „Pingowanie mapy witryny różni się nieco od zwykłego umieszczania jej w pliku robots.txt — wysyłając polecenie ping, aktywnie sygnalizujesz zmianę w pliku mapy witryny. Jeśli zależy Ci na szybkim zindeksowaniu nowej treści , to dobra praktyka”.

Google napisał: „Google nie sprawdza mapy witryny za każdym razem, gdy witryna jest indeksowana; mapa witryny jest sprawdzana tylko za pierwszym razem, gdy ją zauważymy, a następnie tylko wtedy, gdy wyślesz nam wiadomość ping, aby poinformować nas, że została zmieniona. Powiadom Google o mapie witryny tylko wtedy, gdy jest nowy lub zaktualizowany; nie przesyłaj ani nie pinguj niezmienionych map witryn wielokrotnie”.

Użyj narzędzia ping. Wyślij żądanie GET w przeglądarce lub wierszu poleceń na ten adres, podając pełny adres URL mapy witryny. Upewnij się, że plik mapy witryny jest dostępny: https://www.google.com/ping?sitemap=FULL_URL_OF_SITEMAP

Wymienione są tam również inne metody.

Więc przejdź do pingowania!

źródło: seoroundtable.com

Przeczytaj także:

Należymy do IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram