Pingować czy nie pingować Google? Jednak pingować!

Napisano: 17 października, 2022
Pingować w Google?

Spis treści

John Mueller z Google powiedział, że pingowanie Google, iż plik mapy witryny został zaktualizowany, może pomóc w szybkim indeksowaniu nowych treści. Powiedział, że to po prostu praktyka Google, aby pingować Google, gdy plik mapy witryny jest aktualizowany.

Oczywiście nie gwarantuje to indeksowania. Google nadal nie indeksuje wszystkiego, więc tylko dlatego, że możesz pingować Google w sprawie nowego adresu URL, nie oznacza to, że Google go zindeksuje.

John Mueller napisał na Twitterze : „Pingowanie mapy witryny różni się nieco od zwykłego umieszczania jej w pliku robots.txt — wysyłając polecenie ping, aktywnie sygnalizujesz zmianę w pliku mapy witryny. Jeśli zależy Ci na szybkim zindeksowaniu nowej treści , to dobra praktyka”.

Google napisał: „Google nie sprawdza mapy witryny za każdym razem, gdy witryna jest indeksowana; mapa witryny jest sprawdzana tylko za pierwszym razem, gdy ją zauważymy, a następnie tylko wtedy, gdy wyślesz nam wiadomość ping, aby poinformować nas, że została zmieniona. Powiadom Google o mapie witryny tylko wtedy, gdy jest nowy lub zaktualizowany; nie przesyłaj ani nie pinguj niezmienionych map witryn wielokrotnie”.

Użyj narzędzia ping. Wyślij żądanie GET w przeglądarce lub wierszu poleceń na ten adres, podając pełny adres URL mapy witryny. Upewnij się, że plik mapy witryny jest dostępny: https://www.google.com/ping?sitemap=FULL_URL_OF_SITEMAP

Wymienione są tam również inne metody.

Więc przejdź do pingowania!

źródło: seoroundtable.com

Zobacz także:

Mateusz Ludyga

Mateusz Ludyga

Założyciel wardriving.pl
WebDeveloper | WebDesigner | Specjalista SEO

Zobacz także:

Skorzystaj z naszego doradcy