17 cze, 2022
admin2023

Zmiany w Google Moja Firma. Zostanie zastąpiona w lipcu 2022 r. przez Mapy i wyszukiwarkę Google 

Pod koniec 2021 r. firma Google ogłosiła, że ​​zastępuje powszechnie znany „Google Moja Firma” „Profilem firmy Google” (GBP), co jest zaktualizowanym sposobem zarządzania lokalnymi wizytówkami przez lokalne firmy. 4 kwietnia 2022 r. Google ogłosił, że aplikacja „Google Moja Firma” wycofuje się. Zamiast tego użytkownicy mogą teraz zarządzać swoim profilem GBP za pośrednictwem aplikacji Mapy Google i wyszukiwarki Google. 25 maja 2022 r. Google w końcu ogłosił, że aplikacja zostanie zastąpiona do lipca 2022 r.

Spis treści

W miarę wprowadzania przez Google zmian w profilu firmy Google oraz sposobie, w jaki właściciele i menedżerowie firm prowadzą swoje firmy w wyszukiwarce, jedno jest jasne: stale wprowadzane są ulepszenia. Mimo że aplikacja Google Moja Firma i witryna Menedżera profilu firmy Google szybko się zmieniają, użytkownicy nadal mają łatwy dostęp do informacji o firmie oraz wprowadzają niezbędne zmiany i aktualizacje.

Aplikacja Google Moja Firma a aplikacje Mapy i Wyszukiwarka Google

Google wyjaśnia, że ​​będą pewne kluczowe różnice między platformami , chociaż nie zapewnia wglądu w dokładne zmiany. W Mapach i wyszukiwarce użytkownicy mogą wykonywać trzy krytyczne działania za pomocą profilu firmy w Google:

  • Edytuj informacje w swoim profilu
  • Promuj swoją firmę za pomocą postów i zdjęć
  • Kontaktuj się z klientami, odpowiadając na recenzje i pytania

Pobierz aplikację Mapy Google

Aby uzyskać dostęp do konta Google Business w Mapach Google, pobierz aplikację „Mapy Google” na urządzenie Apple lub Android.

Link do pobrania Map Google z Apple App Store znajduje się TUTAJ .

Znajdź link do pobrania Map Google z Google Play (Android) TUTAJ .

Jak uzyskać dostęp do profilu firmy Google w wyszukiwarce Google?

Aby uzyskać dostęp do konta Google Business w wyszukiwarce Google, masz dwie możliwości: urządzenie mobilne lub komputer. Wystarczy pobrać wyszukiwarkę „Google” ze swojego sklepu z aplikacjami dla osób korzystających z urządzenia mobilnego. W przypadku użytkowników Androida może to być domyślnie na Twoim urządzeniu.

Opcja 1: Wyszukaj nazwę swojej firmy

Jeśli złożyłeś wniosek i masz dostęp do swojego GBP, możesz wyszukać nazwę swojej firmy, aby zobaczyć swoją lokalną wizytówkę. Na pulpicie pojawi się to po prawej stronie wyników wyszukiwania. Dla użytkowników aplikacji będzie to pierwsza rzecz w wynikach. Pod nazwą Twojej firmy zobaczysz komunikat „Zarządzasz tym profilem”. W wyszukiwaniu możesz wprowadzać poprawki do swoich informacji.

Opcja 2: Wyszukaj „moja firma” w pasku wyszukiwania

W przypadku opcji 2 obowiązują te same zasady, co w przypadku opcji 1. Wystarczy wpisać „moja firma”, a jeśli zgłosiłeś prawo do wpisu, pojawi się on w wynikach wyszukiwania.

Jak uzyskać dostęp do profilu firmy Google w Mapach Google?

W aplikacji Mapy Google masz dwie opcje dostępu do swojego konta.

Opcja 1: Wyszukaj nazwę swojej firmy

W sekcji mapy, tak jakbyś chciał wpisać adres, aby uzyskać wskazówki, wyszukaj nazwę swojej firmy.

Opcja 2: Uzyskaj dostęp do GBP przez menu konta

W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz przycisk konta profilu. Jeśli to klikniesz, pojawi się lista opcji menu. Kliknij opcję „Profil Twojej firmy”, aby uzyskać dostęp do swojego konta.

Uzyskaj dostęp do GBP za pośrednictwem Menedżera profilu biznesowego

Jeśli zdecydujesz się zarządzać swoim kontem na komputerze, nadal możesz wprowadzać zmiany w witrynie Menedżera profilu firmy: business.google.com . Możesz również uzyskać dostęp do zarządzania GBP w wyszukiwarce Google za pośrednictwem Menedżera profilu firmy Google.

Teraz, gdy jesteś już przygotowany do zarządzania profilem firmy Google za pomocą wyszukiwarki, map lub witryny profilu firmy Google, nadszedł czas, aby zoptymalizować kwotę GBP pod kątem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Dlaczego nie mogę zobaczyć lub uzyskać dostępu do mojego konta Google Business?

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz problemy z dostępem do swojego konta, zapoznaj się z poniższymi typowymi rozwiązaniami rozwiązywania problemów:

  • Nie zgłosiłeś jeszcze swojego profilu firmy. Możesz go zgłosić, wyszukując nazwę swojej firmy i klikając „Jesteś właścicielem tej firmy?” pod którym znajduje się numer telefonu. Zaprowadzi Cię do witryny profilu firmy, gdzie możesz wykonać kroki, aby zweryfikować, że jesteś właścicielem.
  • Nie masz jeszcze profilu biznesowego. Możesz je utworzyć w witrynie business.google.com .
  • Upewnij się, że adres e-mail powiązany z właścicielem lub menedżerem konta GBP jest tym samym, który jest aktualnie zalogowany. Następnie kliknij swój profil w prawym górnym rogu wyszukiwania lub map, aby dwukrotnie sprawdzić, czy jesteś zalogowany w poprawny e-mail.

Nadal potrzebujesz pomocy lub masz pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące wymiany aplikacji Google Moja Firma w 2022 r., dostępna jest pomoc Google. Obecnie pracują z ograniczoną liczbą pracowników, ale nadal można się z nimi skontaktować na ich stronie internetowej. Możesz przejść do ich strony kontaktowej TUTAJ . Średni czas odpowiedzi wynosi zwykle od 24 do 48 godzin.

WDesign to agencja marketingu cyfrowego oferująca pełen zakres usług, która oferuje zarządzanie profilem firmy Google , dzięki czemu możesz skupić się na tym, co dla Ciebie najważniejsze: na swojej firmie. Pozwól nam pomóc Ci stworzyć strategię, która będzie dla Ciebie odpowiednia, jednocześnie optymalizując GBP i przyciągając ruch organiczny, zwiększając liczbę potencjalnych klientów, połączeń i zapytań o wskazówki.

Przeczytaj także:

Należymy do IT AGENCJA

Uwaga! Korzystamy z ciasteczek „Cookies”! Jeśli Ci to nie odpowiada, opuść naszą stronę.

POLECAMY:
  • Klimatyzacja Kraków
  • Wentylacja Krakówrekuperacja Kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone  ©WDesign 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram